Протести громадськості, посилення вимог до власників автомобілів та інші заходи, спрямовані на скорочення шкідливих викидів, схоже, почали приносити результати: за рік в країнах Євросоюзу значно скоротилися викиди вуглекислого газу як продукту згоряння викопного палива.
Про це в середу, 8 травня, повідомив Євростат, передає Кореспондент.
Зазначається, що скорочення склало в середньому 2,5% порівняно з 2017 роком. Викиди скоротилися в 20 країнах, але особливо в цьому досягли успіху Португалія (9%), Болгарія (8,1%), Ірландія (6,8%) і Німеччина (5,4%).
У той же час такі країни, як Латвія, Литва, Естонія, Польща, Люксембург, Словаччина і Фінляндія, збільшили викиди.
Нагадаємо, вуглекислий газ становить 80% із загального обсягу газів, що викликають парниковий ефект.
Раніше повідомлялося, що в 2018 році викиди вуглекислого газу на Землі досягли історичного рекорду. Найбільша частка (85%) збільшення викидів припала на Китай, Індію і США. У ряді країн, таких як Німеччина, Японія, Мексика, Франція і Великобританія, викиди скоротилися.
Нагадаємо, у 2040 році заборона на бензинові і дизельні автомобілі набирає чинності у Великобританії та Франції.
Раніше видання Financial Times писало, що експлуатаційна вартість електромобілів зрівняється зі звичайними авто наступного року. Експерти вважають, що попит на електротранспорт зростає, однак покупці недооцінюють вартість користування.
Також Fitch попередила нафтові компанії про загрозу з боку електромобілів. Агенція дає дуже похмурий довгостроковий прогноз для гігантів нафтового ринку, таких як Chevron, ExxonMobil, Royal Dutch Sell. Загроза для них полягає в тому, що поширення електромобілів може створити "смертельну інвестиційну спіраль", через яку знервовані власники акцій нафтових компаній почнуть продавати свої частки, підвищуючи ціну боргів.