UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боротьба України з хабарництвом провалюється на очах у ЄС - Bloomberg

Міжвідомчі конфлікти і постійні провали у процесі реформ скорочують бажання Заходу підтримувати Київ фінансово.

Все почалося минулого місяця із затримання сина міністра МВС Арсена Авакова через корупційні обвинувачення. З того моменту ворожість між правоохоронними органами в Україні стала жорсткішою і переросла у обмін звинуваченнями. Зараз їхня відкрита сутичка включає публікацію записів прослуховування і блокування слічого в київській квартирі проти його волі.

Нещодавно ж Генпрокурор націлився на головний антикорупційний орган України, а той у відповідь оголосив, що вивчає джерело багатства самого Генпрокурора. Про це пише Bloomberg.

"Не важливо, як ми ставимося один до одного особисто. Головне, які спільні результати ми демонструємо", - сказав голова НАБУ Артем Ситник в парламентському комітеті цього тижня.

"Це не перше розслідування проти наших працівників і, я впевнений, не останнє", - додав він.

Всі ці події розгортаються дуже не вчасно. Критиковані за відсутність боротьби з корупцією, українські урядовці сьогодні вирушать в Брюссель на саміт Східного партнерства. Чотири роки тому схожі події розпалили нову українську проєвропейську революцію. Але ті, хто прийшов на зміну поваленому проросійському уряду, за цей час не змогли виконати свої обіцянки.

В результаті Україна не може добитися від ЄС чіткого сигналу, що колись вона зможе отримати членство. Спільна з Литвою ідея зібрати більш широкий пул донорів, який би дозволив зібрати додаткові 5 мільярдів доларів допомоги щороку, зараз має мало шансів на успіх.

"Багато хто на Заході сумнівався, що Україна зможе фундаментально реформувати себе. І вони будуть почуватися більш впевнено через всі ці події з правоохоронними органами", - сказав Йорг Форбріг з "Німецького фонду Маршалла".

"Повторювані невдачі у процесі реформ скорочують бажання Заходу підтримувати Україну фінансово. Але відрізати Україну від західної допомоги - це найкращий спосіб зупинити процес реформ", - додав він.

Нагадаємо, 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

15 листопада НАБУ звернулося до САП за санкцією на проведення слідчих дій у НАЗК.