UA / RU
Підтримати ZN.ua

Борис Джонсон ризикує втратити владу в Британії — The Guardian

Довіра населення до владної Консервативної партії в Сполученому Королівстві падає.

Як правило, прем'єр-міністр з більшістю в парламенті не має особливо турбуватися про те, що він може втратити владу. Однак, нинішній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон зараз має «чим ризикувати», пише британська газета The Guardian.

Здавалося б, думка про те, що Джонсона може позбавити влади його ж партія, яку він привів до перемоги, є повністю абсурдною, однак, з врахуванням нинішньої ситуації в Британії, така ймовірність стає досить реалістичною.

Політична партія Торі останнім часом демонструє відсутність єдності та підтримки свого лідера Бориса Джонсона.

До того ж, якщо врахувати опитування населення в Британії, то можна простежити те, що нині навіть прихильність британців до прем’єр-міністра знижується. Значну роль в цьому зіграла і коронавірусна криза, яка спричинила «економічне блокування».

До того ж, нинішній консервативний британський уряд неабияк відрізняється від своїх попередників. Останнім часом провідна політична партія Британії демонструє власну неузгодженість та непослідовність.

Погляди владної партії наразі суперечать самі собі. Навіть політика Бориса Джонсона поєднує в собі націоналізм та «прихильність до Brexit» з прагненням до більшої «відкритості» власної країни.

Відсутність узгодженості серед владної верхівки в Британії переходить у суттєві невирішені розбіжності в економіці, соціальній політиці та культурі.

Це не означає, що рівень загрози для Джонсона є обов'язково критичним. Але з часом ситуація може кардинально змінитися, і далеко не на користь нинішнього британського прем’єра.

Чинна британська влада керує державою не так давно, однак зниження рівня довіри серед населення та «погані економічні показники» в країні викликають тривогу.

Згідно з опитуваннями, якби в Британії відбулися повторні вибори, то багато нинішніх депутатів-консерваторів «не отримали б доступу до влади».

Цього тижня ситуація стала нестабільною через питання нової «податкової політики» Британії на фоні пандемії COVID-19.  

Це падіння довіри населення до британської влади свідчить про зростання громадського невдоволення. Сам Борис Джонсон вже визнав, що ситуація в країні стає напруженішою.

Однак, важко сказати, чи зможуть британські депутати кинути виклик Джонсону.

Депутати-консерватори розуміють, що Борис Джонсон не сприймає їх «серйозно». При цьому, саме Джонсон «забезпечив їм політичний тріумф» на виборах 2019 року.

Але, ситуація погіршується, якщо лідер сприяє розчаруванню серед своїх однодумців. При цьому, ще зарано говорити про «поразку Джонсона».

Більш глибока проблема полягає в тому, що британська влада починає «розколюватися». Хтось думає лише про зниження податків та скорочення витрат, «єврофоби» акцентують увагу на Brexit.

Загалом, варто визнати, що Джонсон досить сильний лідер, і наразі саме він і тримає консерваторів разом. Консервативну партію не варто недооцінювати, адже вона вже не раз доводила, що здатна виходити зі скрутного становища. Однак, якщо економіка Британії і надалі буде стрімко падати, а представники владної партії продовжать «розкол», то ситуація може повністю змінитися, і чинна влада в країні ризикує втратити контроль, резюмує газета.

Читайте також: Переговори Британії та ЄС стосовно торговельної угоди зайшли в глухий кут — FT

Раніше повідомлялося, що Британія офіційно підтвердила ЄС, що не має наміру продовжувати перехідний період щодо Brexit.