При розробці власної гіперзвукової зброї Росія активно використовує у тому числі вкрадені у США технології, заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон в інтерв'ю "Голосу Америки" 14 серпня.
"Росія витрачає достатньо коштів на оборону, щоб модернізувати ядерний арсенал і розробляти нові види засобів доставки, ракети планують з гіперзвуковим блоком, гіперзвукові крилаті ракети... при цьому використовуються технології, більшість з яких були вкрадені у США", – заявив він.
Таким чином Болтон прокоментував вибух, який стався на російському військовому полігоні в Архангельській області. На думку Болтона, росіяни спробували освоїти вкрадені технології, але "щось пішло не так".
Втім, про які крадіжки технологій веде мову радник Трампа, якщо США раніше публічно визнавали відставання у сфері гіперзвукових озброєнь від тієї ж Росії і Китаю – не зрозуміло. Швидше, заява Болтона виглядає, як спроба виправдати Сполучені Штати через їхній низький прогрес у цій сфері.
Раніше повідомлялося про те, що в Архангельській області Росії в четвер, 8 серпня, на території військового полігону під час випробування рідинного реактивного двигуна стався вибух і почалася пожежа. Міністерство оборони Росії надало трохи інформації про аварію, повідомивши лише, що дві людини загинули і шість отримали поранення в результаті вибуху рідинного ракетного двигуна на випробувальному полігоні. Лише пізніше стало відомо, що при аварії нової рухової ракетної установки загинуло п'ять співробітників російської держкорпорації "Росатом".
Влада Росії на місяць закрила ділянку Двінській губи Білого моря для вільного судноплавства, неподалік від якої на полігоні ВМФ стався вибух та було зафіксовано підвищення радіаційного фону.
Після вибуху на полігоні ВМФ Росії під Неноксою у Северодвінську Архангельської області було зафіксовано короткочасне підвищення радіаційного фону. Спочатку Міноборони РФ спростувало інформацію про підвищення радіаційного фону. Мерія Северодвінська повідомила про зворотне. "Грінпіс" навів дані МНС, які показали, що рівень радіації виріс у 20 разів вище нормального рівня в Северодвінську; у той же час деякі не заслуговуючі на довіру російські та українські видання почали заперечувати ці цифри, заявляючи про нібито відсутність достовірної інформації.
12 серпня офіційні органи заявили, що радіаційний фон в Архангельській області увійшов у норму, а цілодобовий моніторинг ситуації не показує ніяких небезпечних тенденцій.