Війська Сполучених Штатів Америки залишаться на північному сході Сирії до тих пір, поки Туреччина не відмовиться від наступу на курдські "Загони народної самооборони" (YPG), повідомив Bloomberg радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон.
За його словами, президент США Дональд Трамп має намір захищати опозиційних союзників у Сирії, попри те, що Туреччина роззлючена американською підтримкою сирійських курдів, пише "Європейська правда".
Анкара вважає їх частиною "Робочої партії Курдистану" (PKK), яка тривалий час влаштовує заколоти на території Туреччини, і пообіцяла почати наступ на позиції курдів на півночі Сирії.
"Ми не вважаємо, що турки повинні починати військові дії, які не є повністю узгодженими зі Сполученими Штатами, щонайменше щоб вони не загрожували нашим військам, а також, щоб вони відповідали вимогам президента, що сирійські опозиційні сили, які воювали разом з нами, не перебувають під загрозою", - пояснив Болтон.
Коментуючи можливі терміни виведення американського контингенту з території Сирії, радник президента повідомив про те, що говорити про точний графіку поки що зарано.
"Терміни виведення визначаться в результаті виконання умов і встановлення обставин, які ми хочемо побачити. І щойно це буде зроблено, ми поговоримо про графік", - пояснив Джон Болтон.
При цьому період до виведення військового контингенту США з території Сирії "не є необмеженим, оскільки, основним моментом є вихід з північної і східної Сирії".
Минулого місяця президент США спочатку віддав наказ про швидке виведення військ із Сирії, а потім повідомив про те, що процес проходитиме повільно й обережно.
Нагадаємо, 19 грудня США повідомили про виведення військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угрупування "Ісламська держава".
За даними ЗМІ, представники Пентагону називали виведення американських військ зрадою курдів, які воювали проти ІДІЛ, а тепер можуть стати об'єктом атаки з боку Туреччини. Своєю чергою курдські формування назвали дії США "ударом у спину".
Британія, Франція, Німеччина та Данія – ключові союзники США за антиіділівською коаліцією - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Президент Росії Володимир Путін назвав його "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на кордон із Сирією.
Докладніше про розподіл Сирії на зони впливу читайте у статті Віталія Федяніна "Ідлібський фронт Путіна-Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".