UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарська церква відмовилася обговорювати з РПЦ автокефалію України - ЗМІ

Фактично, болгарські православні священики у питанні автокефалії зайняли бік Константинополя.

Болгарська православна церква відхилила пропозицію Російської православної церкви взяти участь у Всеправославному Соборі - загальноправославному публічному обговоренні набуття Українською православною церквою автокефалії та виходу її з-під впливу Москви, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Раніше Російський патріарх Кирило (Гундяєв) випустив звернення "до всіх гілок православного світу", у якому закликав публічно обговорити ситуацію навколо отримання автокефалії українською православною церквою. Серед інших до участі запрошували й болгарську церкву.

Однак болгарський Священний синод, вищий виконавчий орган церкви в країні, у відповідь заявив, що лист Кирила буде відправлено на розгляд спеціальної комісії; по суті, це означає відмову від пропозиції Кирила і поміщення у майбутньому подібних прохань або ініціатив РПЦ "під сукно".

Нагадаємо, що 19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні. Відмовилися підтримати звернення лише колишні "регіонали" з фракції "Опоблоку" і групи "Відродження".

31 серпня патріарх Константинопольський Варфоломій під час зустрічі з головою Російської православної церкви Кирилом довів до відома останнього, що Константинополь збирається надати автокефалію українській церкви. А вересневий Архієрейський Собор Константинопольської церкви підтвердив її право надавати автокефалію церквам без узгодження з іншими церквами.

У вересні Варфоломій направив до Киэва двох екзархів для підготовки до створення автокефальної церкви.

Синод Української православної церкви Московського Патріархату на засіданні 25 вересня поставив вимогу екзархам Константинопольського Патріархату архієпископу Данилу та єпископу Іларіону, щоб вони покинули "канонічну територію УПЦ".

У відповідь ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельмисский Іов (Геча) відповів, що в УПЦ МП немає ніяких прав для того, щоб висувати призначеним вищим Константинопольським патріархатом экзархам якісь вимоги, оскільки вона не є самостійною одиницею у веденні діалогу, а від її імені висловлюється РПЦ.

Детальніше про перспективи надання автокефалії УПЦ читайте в матеріалах Катерини Щоткіної "Святіший трикутник" і "Не Собором, так Томосом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".