UA / RU
Підтримати ZN.ua

Близько 720 тисяч тонн продовольства вивезено з України за експортною зерновою угодою

Експорт ключових українських сільськогосподарських товарів скоротився майже вдвічі з початку російського вторгнення порівняно з тим самим періодом 2021 року.

Загалом 33 вантажні судна, що перевозять близько 719 тисяч 549 тонн продовольства, залишили Україну в рамках угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини, щодо розблокування українських морських портів, повідомляє Reuters.

Спільний координаційний центр у Туреччині, який слідкує за виконанням угоди, оцінив загальний обсяг зерна та продуктів харчування, експортованих із трьох українських чорноморських портів з моменту укладання угоди, у 721 449 тонн.

Експорт зерна з України різко скоротився після того, як 24 лютого Росія вторглася в країну та заблокувала її чорноморські порти, що призвело до зростання світових цін на продовольство та викликало побоювання з приводу нестачі зерна в Африці та на Близькому Сході.

Читайте також: Зернова угода добре допомагає економіці агресора

На додаток до судів, які вже залишили Україну, ще 18 судів наразі завантажуються чи чекають на дозвіл на вихід з українських портів. Експорт українського зерна може досягти 4 млн тонн у серпні порівняно з 3 млн тонн у липні.

Раніше повідомлялося про те, що влада Індії обіцяла «нагодувати світ», але тепер їм самим треба імпортувати пшеницю. На тлі війни в Україні Індія сподівалася стати світовим лідером із експорту пшениці, але не вийшло.