UA / RU
Підтримати ZN.ua

Близько 100 кораблів Китаю увійшли в територіальні води Малайзії

Малайзія направила ВМС в район присутності китайських кораблів.

У четвер, 24 березня, представник прем'єр-міністра Малайзії Шахідан Кассім (Shahidan Kassim) заявив, що близько 100 кораблів і човнів під прапором Китаю увійшли в територіальні води Малайзії у Південно-Китайському морі, передає агентство Bernama.

За його словами, уряд Малайзії наказав береговій охороні стежити за ситуацією.

"Три кораблі берегової охорони знаходяться в зоні (інциденту – ред.). ВМС Малайзії також присутні там. Бомбардувальники здійснили повітряне спостереження в цій області і виявили групу китайських рибалок", - сказав Кассім.

Він підкреслив, що Малайзія вдасться до примусових заходів в рамках законодавства, якщо китайські кораблі ввійду в ексклюзивну економічну зону країни.

17 лютого міністерство оборони Тайваню заявило, що Китай розмістив ракети класу "земля-повітря"на Парасельських островах (які окуповані КНР, але на них пред'являють претензії Тайвань і В'єтнам – ред.) у Південно-Китайському морі.

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

30 жовтня Командувач військово-морськими силами Китаю У Шенлі (Wu Shengli) попередив своїх американських колег про існування ризику виникнення незначного інциденту, який може призвести до війни", якщо США продовжать свої "провокаційні дії" в Південно-Китайському морі.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".