UA / RU
Підтримати ZN.ua

Близькі до РФ країни теж мають сумніви щодо війни проти України — Шольц 

За словами канцлера, у світі немає практично жодного глави уряду, який вірив би в доцільність війни проти України для РФ.

Країни, які зберігають тісні відносини з Росією також мають сумніви щодо доцільності війни проти України. Про це сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє DW.

Читайте також: Шольц про надання Україні додаткових систем ППО: "Зробити це треба швидко, а не колись"

За його словами, у світі немає практично жодного глави уряду, який вірив би в те, що війна проти України має для РФ якийсь сенс. 

“Це стосується і тих, хто дуже близький до Росії", - додав він.

Шольц зробив цю заяву після візиту до Китаю. 

Канцлер розповів про готовність Пекіна брати участь у дипломатичному процесі, спрямованому на припинення війни РФ проти України. Шольц каже, що Китай позитивно оцінює мирний саміт щодо України у Швейцарії, який відбудеться в червні. 

Читайте також: Я попросив президента Сі вплинути на Росію, щоб Путін припинив цю жахливу війну – Шольц

За словами німецького канцлера, такий результат не можна недооцінювати.

“І це більше, ніж можна було б очікувати три чи шість місяців тому", - вважає він.

Під час зустрічі в Китаї Шольц закликав тамтешнього лідера Сі Цзіньпіна вплинути на російського диктатора Владіміра Путіна щодо припинення війни. 

На думку Шольца, слова Китаю мають вплив у Росії, тому він попросив Сі натиснути на РФ, щоб Путін нарешті вивів війська з України.

Також Шольц вважає, що війна РФ проти України може тривати ще кілька років. Канцлер наголосив, що Путіну "це не повинно зійти з рук", пообіцявши, що Німеччина буде й надалі надавати військову допомогу Києву. 

Водночас Шольц наголосив на важливості дипломатичних зусиль. Канцлер Німеччини не виключає можливість телефонної розмови з Путіним щодо війни РФ проти України. Але, за його словами, має бути зрозуміло, про що конкретно буде розмова.

Читайте також: Шольц: Союзники по НАТО можуть передати Україні ще шість систем Patriot

Пекін стверджує, що є “нейтральною стороною”, але його вже давно критикують за відмову засудити Москву за вторгнення в Україну, а також за непряму підтримку військових дій Росії завдяки розширенню торгівлі з РФ. Китай, зокрема, різко збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які Москва, використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншої зброї для війни. 

Після марних очікувань дієвих посередницьких зусиль Китаю офіційному Києву потрібно правильно розуміти дії й тези Пекіна. Про аспекти, на які варто звернути увагу Україні у відносинах з Китаєм, розповідала кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.