«Спецоперація» РФ в Україні вже давно йде не за планом і Владімір Путін намагається знайти виправдання провалу, регулярно прикриваючись «жестами доброї волі». Головним винуватцем невдалого наступу російської армії очільник Кремля вважає міністра оборони Сєргєя Шойгу. Останній втратив довіру диктатора і фактично перестав керувати діями військових в Україні. Про це повідомляє видання «Важные истории».
Журналісти, посилаючись на власні джерела, наближені до генерального штабу РФ, стверджують, що Путін перестав прислухатися до порад Шойгу після того, як «триденний план» міністра по захопленню Києва зазнав невдачі.
На початку війни Шойгу разом із ФСБ дезінформував Путіна про перебіг подій на фронті, розповідаючи про «успіхи» своєї армії. Згідно з його планом, росіяни повинні були захопити Україну швидко і виключно за допомогою контрактників, без залучення додаткових підрозділів та мобілізації. Легковажність генерала з часом стала очевидною для всіх, в тому числі і для Путіна.
Після провалу бліцкригу Шойгу втратив довіру російського президента. Дійшло до того, що Путін самостійно почав керувати військами, проте ефективності окупаційній армії це не додало. Тому кремлівський диктатор вирішив покластися на начальників окремих напрямків, таким чином оминаючи самого Шойгу, який тепер виявився непотрібним.
Також джерела «Важных историй» повідомляють, що призначення на деякі ключові посади в Міноборони РФ тепер здійснюються без відома Шойгу. Як приклад наводять призначення у червні цього року командувачем повітрянодесантних військ генерал-полковника Міхаіла Тєплінского, який є «давнім ворогом» міністра.
Раніше повідомлялося, що Путін не лише хоче захопити владу в Києві, але й показати безсилля НАТО.
Міжнародна ізоляція Росії та введені проти неї та тамтешніх політиків санкції створили російській владі серйозні проблеми. Але як вони вплинули на Путіна? Чи стійкий він сьогодні? Чи стався усередині російського істеблішменту розкол? Чи, навпаки, спостерігається його консолідація? Про те, які нині розклади у Кремлі, читайте у статті Володимира Кравченка «Три вежі Кремля: що відбувається в оточенні Путіна».