UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен у Сеулі обговорив розширення військової співпраці КНДР із РФ та підтримку України 

Повідомлялося, що Північна Корея надала Росії зброю для війни проти України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер, 9 листопада, провів переговори у Південній Кореї про посилення військових зв'язків між Північною Кореєю і Росією. Про це повідомляє Yonhap.

Читайте також: Глава МЗС Литви: "ЄС поставив Україні 300 тисяч снарядів із мільйона обіцяних, тим часом КНДР Росії — 350 тисяч"

Переговори відбулися після того, як стало відомо, що Північна Корея надала РФ велику кількість боєприпасів для використання у війні проти України в межах угоди про постачання зброї, яка, ймовірно, була досягнута на вересневому саміті між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом Росії Владіміром Путіним.

Блінкен прибув до Південної Кореї пізно ввечері в середу, 8 листопада, після участі у зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" в Токіо. 

Блінкен зустрівся з радником з питань національної безпеки Сеула Чо Те Йонгом і "рішуче засудив" надання Північною Кореєю військової техніки та боєприпасів Росії для війни проти України, повідомив Державний департамент.

Також він зустрівся з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Чжином.

Блінкен наголосив на важливості підтримки України і подякував за відданість Сеула наданню допомоги Києву, йдеться у повідомленні Держдепу. Сторони також обговорили важливість співпраці у вирішенні глобальних викликів, включаючи нестабільність на Близькому Сході.

Перед переговорами з Паком у четвер Блінкен здійснив “візит ввічливості” до президента Південної Кореї Юн Сок Йоля.

Читайте також: Скільки артилерійських снарядів КНДР передала Росії — дані розвідки Південної Кореї 

Поглиблення військової співпраці між КНДР і Росією породило перспективу того, що Пхеньян може отримати від Москви допомогу для своєї ракетної програми. Офіційні особи в Сеулі заявили, що Північна Корея, схоже, готується до третьої спроби запуску військового супутника-шпигуна після невдач у травні і серпні.

Раніше Блінкен заявляв, що США глибоко стурбовані тим, що Росія надає Пхеньяну в обмін на зброю і боєприпаси, пообіцявши наполягати на "повному виконанні" резолюцій Ради Безпеки ООН.

Блінкен, ймовірно, використає цю поїздку, щоб підтвердити зобов'язання США у сфері безпеки щодо захисту свого союзника від північнокорейських загроз і підкреслити непохитну стратегічну спрямованість на Індо-Тихоокеанський регіон, навіть на тлі війни між Ізраїлем і ХАМАС та інших глобальних викликів.

"Я їду до Кореї, а потім до Індії, що знову ж таки є ще одним свідченням того, що ми дуже зосереджені на Індо-Тихоокеанському регіоні і залишатимемось такими", - сказав Блінкен.

Також могли обговорюватися питання, пов'язані з Пекіном, напередодні зустрічі між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном в кулуарах саміту форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско.

Після візиту до Південної Кореї Блінкен вирушить до Індії, де до нього приєднається міністр оборони США Ллойд Остін для спільних переговорів з індійськими колегами.

Читайте також: КНДР може знову спробувати запустити супутник-шпигун, використавши технічні вказівки РФ — глава Міноборони Сеула

Раніше повідомлялося, що КНДР могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України. За боєприпаси від КНДР Росія може надати технологічну підтримку північнокорейській програмі розробки зброї. 

Час зрозуміти, що Росія, Іран, Північна Корея, Сирія і ще група «товаришів» діють свідомо, вони довго готувалися і мають плани та наміри йти до кінця. Зволікання з адекватною реакцією є вкрай небезпечним. Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті «Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники».