Головні дипломати Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії провели телефонну розмову, щоб обговорити нещодавній запуск шпигунського супутника КНДР, заявив Державний департамент США. Про це повідомляє Reuters.
Державний секретар США Ентоні Блінкен, міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Чжин і глава МЗС Японії Йоко Камікава рішуче засудили запуск супутника за його дестабілізаційний вплив на регіон.
Головні дипломати Токіо, Вашингтона і Сеула заявили, що міжнародне співтовариство має об'єднатися, аби зупинити потік доходів, які підтримують незаконні програми КНДР зі створення зброї масового знищення і балістичних ракет.
У вівторок, 21 листопада, Північна Корея повідомила, що успішно вивела на орбіту свій перший супутник-шпигун, чим викликала міжнародний осуд за порушення резолюцій ООН, які забороняють їй використовувати технології балістичних ракет. Північнокорейський лідер Кім Чен Ин заявляє, що запуск супутника є правом КНДР на самооборону.
Запуск цього тижня став третьою спробою Північної Кореї після двох невдач у виведенні супутника на орбіту і відбувся після рідкісної поїздки Кіма до Росії у вересні, під час якої президент РФ Владімір Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у розробці супутників.
Південна Корея вважає, що черговий запуск супутника, найімовірніше, здійснений завдяки російській технічній допомозі на тлі активізації співпраці між РФ та КНДР, у межах якої Пхеньян передав Москві зброю для війни проти України. КНДР, зокрема, могла передати РФ балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України.