UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біженці з України можуть зменшити дефіцит робочої сили в єврозоні - ЄЦБ

Порада досвідчених: не поспішайте погоджуватися на вакансії, які пропонують посередники, - йдіть безпосередньо на підприємства.

Приплив українських біженців до Європейського Союзу може знизити нестачу робочої сили в єврозоні, оскільки деякі з тих, хто рятується від війни, найімовірніше, поселяться тут назавжди, вважають у Європейському центральному банку, повідомляє Reuters.

"Згідно з усіма припущеннями, приблизні розрахунки вказують на середнє зростання робочої сили в зоні євро на 0,2-0,8% у середньостроковій перспективі. Це відповідає збільшенню чисельності робочої сили в зоні євро на 0,3-1,3 млн", - прогнозує ЄЦБ у Економічному бюлетені.

За даними міністра економіки Німеччини Роберта Хабека, лише 2022 року потреба країни у робітників становить 300 тис., а до 2030 року – 5 млн. чол. (наростаючим підсумком).

Кількість біженців з України, які зареєструвалися для тимчасового захисту або в аналогічних національних схемах захисту в країнах Європейського Союзу становила 3,207 млн, повідомило Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) на своєму сайті.

Читайте також: Як повернути людей в Україну

За інформацією, отриманою від біженців з різних країн Європи, зокрема Польщі та Чехії, знайти роботу дуже непросто. Особливо без знання мови. Можна розраховувати хіба що на важку некваліфіковану працю на будівництві або фабриках (заводах), як варіант, у комунальному господарстві, маркетах, готелях.

І тут є одна особливість: якщо ви відгукнулися на вакансію на якомусь сайті, то вас, швидше за все, намагається перепродати роботодавцеві ваш же вульгарний земляк. Це його бізнес. І ви будете працювати по 12 годин 6 днів на тиждень (частина з них - якраз на ушедшего земляка). Якщо ж прийдете на підприємство безпосередньо, робочий день, соцпакет та оплата праці будуть відповідно до національного законодавства та умов самого роботодавця, а не посередника. Деякі роблять так: влаштовуються через агента, потім звільняються і відразу оформляються, але вже безпосередньо.

На багатьох і багатьох підприємствах Європи найважчу роботу виконують саме мігранти (не обов'язково біженці з України). Якщо ви готові до такої, вона є.

Але найприємніша робота, хоч би якою вона була важка - відбудовувати власну країну. Це має статися. І краще раніше ніж пізніше.