UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біженці ризикують нарватися на мінне поле в Хорватії – The Independent

Чиновники запевняють, що мінні поля позначені спеціальними знаками, але з 1995 року багато людей на них загинули.

Тисячам біженців, яких не пропустили через кордон Угорщини, можливо, доведеться перейти мінні поля в Хорватії, які лишилися з часів балканських війн у 1990-х роках.

Про це сьогодні пише The Independent, додаючи, що з тих часів на площі близько 310 квадратних миль лишилося 60-100 тисяч протипіхотних мін. І не відомо, скільки з них ще досі боєздатні і становлять небезпеку. А роботи з розмінування були призупинені через повені в 2014 році.

На цьому тижні з'явилися дані про те, що біженці почали прибувати в Хорватію. Влада країни в терміновому порядку викликала саперів до кордону з Сербією, а в соціальних мережах люди публікують поради, як захистити себе від мін і описують, в яких частинах країни є мінні поля.

Влада Хорватії спочатку заявляла, що іммігрантам у країні будуть пропонувати два варіанти: або лишитися на її території зі статусом біженця, або бути депортованим в Сербію. Однак згодом прем'єр-міністр Зоран Міланович дозволив мігрантам і просто перетинати хорватську територію.

Угорщина закрила кордон для нелегалів, побудувавши на сербському кордоні чотириметрові бар'єри з колючим дротом. Для стримування мігрантів у прикордонні області також були направлені військові. Останні ночі багато біженці провели перед закритими воротами на кордоні.

Також в уряді і Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців. Це, в свою чергу, нажахало прем'єра Румунії. На думку Віктора Понта, "колючий дріт, агресивні закони, в'язниця і жорстокість не вирішать проблеми". Крім того, Угорщина ввела НП у сусідніх до Сербії територіях, стягнула військових для сдержнивания біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині по новим законам були затримані понад 9 тисяч осіб, десятки арештовані.

Тим часом, Хорватія пообіцяла пропускати біженців через свою територію на шляху до Німеччини. Туди вже попрямували перші автобуси з мігрантами.