UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість німців готові відмовитись від російської нафти та газу для зупинки війни в Україні

Загалом в Німеччині існує великий страх перед розширенням війни за межі України.

Більшість німців, а саме 57%, виступає за припинення імпорту нафти та газу з Росії через війну в Україні, навіть якщо це призведе до проблем із постачанням у Німеччині, натомість проти такого кроку виступають 39% респондентів. Такі даня соцопитування Politbarometer для ZDF 11 березня опублікував Tagesspiegel.

Зокрема ембарго підтримує більшість прихильників СДПН (62%), ХДС/ХСС (56%) і "зелених" (73%). Натомість більшість прихильників FDP (57%), AfD (78%) і лівих (65%), навпаки, хочуть, щоб Німеччина продовжувала отримувати газ і нафту з Росії.

Для забезпечення енергопостачання в найближчі роки, 92% німців воліють покладатися на прискорене розширення відновлюваних джерел енергії, довший термін експлуатації АЕС підтримують 57% опитаних, а проти 41%. Ще 56% опитаних підтримують збільшений термін експлуатації вугільних електростанцій, а 41% виступають проти.

Водночас 47% вважають справедливими санкції проти Росії, навіть якщо вони шкодять німцям, ще 38% вважають санкції недостатніми, та 11% назвали їх перебільшенням.

Водночас порівняно з лютим 67% німецьких громадян підтримують постачання зброї Україні, а 29% виступають проти. Водночас більшість респондентів (63%) продовжують виступати проти постачання Україні важкого озброєння, як от танки, а підтримують такий крок 31%.

Також в Німеччині існує великий страх перед ескалацією конфлікту за межі України - 75% бояться, що в Європі буде ще більша війна, 67% стурбовані тим, що президент Росії Володимир Путін може застосувати ядерну зброю, а 31% впевнені, що такого розику немає.

Читайте також: Угорщина не відмовлятиметься від російських газу та нафти — Орбан

Опитування проведено 8-10 березня аналітичною групою Politbarometer серед 1345 випадково обраних респондентів методом телефонного інтерв’ю. Можлива похибка складає 2-3%.

Сполучені Штати 8 березня заборонили імпорт нафти та газу з Росії. Аналогічні рішення ухвалили Канада і Велика Британія.