За збереження нинішніх санкцій проти путінської Росії виступають майже половина німців. Про це свідчать результати опитування фонду Бертельсманна, передає Wirtschafts Woche.
У дослідженні говориться, що якщо враховувати тільки соцмережі і активність проросійських тролів, то може скластися враження, що німці проти санкцій. Проте широка громадськість не поділяє цієї думки.
Як випливає з опитування, 44% німців висловилися на підтримку діючих санкцій проти Росії. За продовження діючих економічних санкцій, введених влітку 2014 року, виступає 46% опитаних, ще 16% вважають, що санкції взагалі треба посилити. Лише 27% респондентів виступають за скасування санкцій.
При цьому східні німці дотримуються думки, що політика німецького уряду є занадто антиросійською, західні – навпаки вважають, що уряд ФРН надто м'яко ставиться до Росії.
Загальне ставлення до РФ у німців також негативне – не гідним довіри партнером її вважають 64% опитаних. 55% негативно оцінюють співпрацю з Росією в контексті газопостачання, в той же час 39% вважають таке співробітництво позитивним явищем.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.