UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білоруські опозиціонери повідомили про створення партії «Разом»

Відеозвернення, очевидно, було записано ще до арешту Віктора Бабарика.

Білоруський банкір Віктор Бабарика, якого заарештували, не давши зареєструватися кандидатом в президенти, і голова його виборчого штабу Марія Колесникова оголосили про створення політичної партії «Разом».

Їх спільне відеозвернення було опубліковано на Youtube-каналі Бабарика ввечері в понеділок, 31 серпня. Заяву кандидата в президенти було записано, очевидно, ще до його арешту.

Зокрема, Бабарико говорить про необхідність створення партії або руху для об'єднання прихильників і боротьби за конституційну реформу, економічні перетворення і можливість для людей проявити громадянську ініціативу. За словами Бабарика, робити це необхідно, незважаючи на поразку на виборах президента.

Далі йдуть кадри з Колесниковою, котра й оголошує створення партії «Разом». Вона зазначає, що «за останні три місяці створено більше ніж за останні 26 років» правління Олександра Лукашенка.

Колесникова стверджує, що вона і її прихильники знають, як Білорусі вийти з політичної кризи.

«Сотні і тисячі білорусів, талановитих професіоналів, які бажають брати на себе відповідальність і будувати разом нову Білорусь. Найближчим часом будуть подані документи на реєстрацію. Ми об'єднаємося і будемо ще сильніше. Разом - ми переможемо!», - заявила Колесникова.

Читайте також: Рахунок дружини російського заступника міністра в «Белгазпромбанку», яким керував Бабарико, заарештували

У Білорусі вже 23-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.