UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білий дім озвучив умови скасування санкцій проти Ірану

США наполягають на згортання і ракетних програм в Ірані.

США готові скасувати санкції проти Ірану, якщо Тегеран припинить розробку ядерної зброї і засобів його доставки, а також припинить дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході і підтримувати терористичні організації, повідомили в Білому домі після заяви президента Дональда Трампа про рішення розірвати ядерну угоду з Іраном.

"Крім припинення розробки ядерної зброї, іранський режим має позбутися від міжконтинентальних балістичних ракет, відмовитися від розробки ракет, здатних доставляти ядерну зброю, і постачати іншим сторонам", - сказано в заяві, поширеній Адміністрацією президента США у вівторок, 8 травня.

Серед терористичних організацій, фінансову, військову та політичну підтримку яких повинен припинити Іран, в Білому домі назвали ліванську "Хезболлу", палестинський ХАМАС", афганський "Талібан", а також "Аль-Каїду".

Крім того, США вимагають, щоб Іран відмовився від поставок зброї бойовикам-хуситов в Ємені і не створював загрозу судноплавству в Перській затоці.

Білий дім також наполягає, щоб Іран припинив публічно називати своєю метою знищення Ізраїлю, не організовував кібератаки проти СШИ і їх союзників.

Ще однією вимогою, висунутою Тегарану, стала відмова режиму від порушення прав людини на території країни.

"Припиніть несправедливе затримання іноземців, зокрема громадян США", - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженны розробки ядерної зброї.

Президент Ірану Хасан Рухани заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди.

За кілька годин до заяви Трампа керівництво ЄС зустрілося з міністром закордонних справ Ірану. У Брюсселі зробили заяву, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Раніше президент США неодноразово висловлював своє невдоволення умовами ядерної угоди з Іраном і заявляв про небажання продовжувати ъъ. Президенту Франції Еммануелю Макрону і федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель не вдалося відговорити Трампа від цього кроку.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Нещодавно прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оприлюднив документи, які підтверджують, що Іран таємно продовжує ядерну програму.

Докладніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп з ядерної угоди з Іраном?", , а також у статті Олександра Хари "Арес, Гермес і Афіна на "вашингтонському Олімпі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна". у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".