UA / RU
Підтримати ZN.ua

Берлін виступив із вимогою нових виборів у Венесуелі

Німеччина підтримала опозиціонера Хуана Гуйадо, який самопроголосив себе "тимчасовим президентом".

В Берліні озвучили позицію Німеччини з питання венесуельської кризи, де опозиціонер Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни; позицію ФРН оголосив в інтерв'ю Deutsche Welle міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, що знаходиться в Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку, у четвер, 24 січня.

"Ми не зберігаємо нейтралітет з цього питання, а підтримуємо те, що там робить Гуайдо", - зазначив він, додавши, що така позиція керівництва Німеччини викликана проблемами, які супроводжували обрання діючого президента Венесуели Ніколаса Мадуро.

Так, Маас нагадав, що під час президентських виборів у Венесуелі було допущено стільки порушень, "що тільки умовно можна говорити про демократичні вибори".

Тому федеральний уряд виступає за проведення нових виборів у Венесуелі. Відповідальність за це мають взяти на себе Національні збори країни, а у Венесуелі повною мірою повинні бути дотримані конституційні права громадян, зазначив він.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.

На підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".