UA / RU
Підтримати ZN.ua

Берлін ризикує розлютити Ердогана постановою про геноцид вірмен – FT

Видання пише, що німецький парламент розглядає документ на тлі напруги у відносинах з Анкарою через біженців.

Федеральний парламент Німеччини продовжує розгляд постанови, в якій масове вбивство вірмен в часи Першої світової війни класифікується як "геноцид". І цей крок напевне розлютить президента Туреччини Раджепа Таїпа Ердогана і поставить під загрозу і без того крихку угоду між Анкарою і Брюсселем щодо біженців.

Про це сьогодні пише видання Financial Times, додаючи, що голосування щодо резолюції буде проведене 2 червня.

"Воно пройде на тлі скандалу в дипломатичних відносинах, який почався через непристойні вірші німецького коміка про Ердогана, а також через зростанням занепокоєння, яке викликає в ЄС один із головних елементів угоди щодо біженців – запланований договір про скасування віз для турок", - йдеться в статті.

Визнання геноциду вірмен може створити додаткові проблеми для федерального канцлера Ангели Меркель, яка намагається задобрити і порозумітися з Раджепом Таїпом Ердоганом.

Нагадаємо, що Туреччина погрожує вислати всіх біженців до Європи. Один із радників президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана Бурхан Кузу, у своєму Twitter написав, що якщо Європарламент не схвалить введення безвізового режиму, Анкара вчинить саме таким чином.

У свою чергу, президент Туреччини Раджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара не збирається вносити законодавчі зміни, на яких наполягає Брюссель, говорячи про скасування віз для громадян Туреччини. На думку турецького президента, його країна і без цього отримає безвізовий режим до жовтня. Нещодавно Туреччина скасувала візи для громадян Євросоюзу. Скасування віз для громадян Євросоюзу є однією з 72 вимог, висунутих Брюсселем для введення безвізового режиму з Туреччиною.

Раніше ЗМІ повідомили, що Єврокомісія згодна ввести безвізовий режим з Туреччиною. Рішення про введення безвізового режиму з Туреччиною є частиною домовленості між Брюсселем і Анкарою, в рамках якого Туреччина погодилася приймати мігрантів, повернутих з Греції, куди вони прибули нелегально з турецької території.