UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bank of China обмежив грошові перекази з Росії до банків Європи та США

У Китаї побоюються вторинних санкцій, через що зростає санкційний тиск на РФ

Російські банки продовжують стикатися з новими заборонами та обмеженнями з боку так званих «дружніх країн». Цього тижня вони зіткнулися із забороною здійснювати перекази, у тому числі в юанях, до банків Євросоюзу, Швейцарії, Великобританії та США через китайський Bank of China, повідомляє російське пропагандистське агентство «РБК».

Про проблеми з валютними переказами повідомили представники російських «Модульбанк», «Фінам» (у яких Bank of China є банком-кореспондентом), а також «ЮниКредит».

Голова правління «Модульбанк» Павєл Сємьонов підтвердив «РБК», що обмеження торкнулися всіх банків, які використовують Bank of China як основний банк-кореспондент для переказів у юанях.

Читайте також: Чого досягли та не досягли санкції проти Росії — Bloomberg

«Рішення ухвалене не Китаєм, а сторонами ЄС та США. Таким чином, намагаються здійснити санкційний тиск через перекриття альтернативних каналів у вигляді юаня», – вважає Сємьонов.

На думку керівника управління розвитку клієнтського сервісу «Финам» Дмітрія Лєснова, ці обмеження пов'язані з ризиком вторинних санкцій чи іншими обмеженнями щодо китайських банків, яким можуть погрожувати закриттям їх власних коррахунків в американських та європейських банках.

Китайський державний Bank of China є одним із найбільших банків Китаю і входить до числа найбільших у світі.

Читайте також: Росії вдається обходити санкції: Зеленський провів спецнараду

Нагадаємо, що раніше банки Казахстану, Вірменії та Гонконгу почали блокувати платежі російських компаній за електроніку, яка постачалася до Росії за схемою «паралельного імпорту». Раніше Велика Британія ввела нові санкції проти Росії, у тому числі проти «Росбанк», банку «Тинькофф» та «Дом.РФ».

Нагадаємо, що зараз у Євросоюзі дискутується запровадження 11-го пакету санкцій проти Росії, який спрямований на боротьбу з можливістю обходу раніше введених санкцій. Держави-члени продовжують обговорювати, наскільки жорсткими мають бути обмеження.

Про те, як Україна та її західні партнери намагаються не допустити ввезення в РФ високотехнологічної продукції, читайте у статті Володимира Кравченка «Забити наглухо чорний хід: як заборонити Росії обходити санкції» на ZN.UA.