Американський президент Джо Байден попередив, що США захищатимуть себе, якщо Китай загрожуватиме їхньому суверенітету. Про це він заявив під час свого звернення в Конгресі, повідомляє FT.
«Я готовий працювати з Китаєм там, де це може просувати американські інтереси і приносити користь світу. Але якщо Китай загрожуватиме нашому суверенітету, ми будемо діяти, щоб захистити нашу країну», - сказав Байден.
Коментарі президента з'явилися на тлі загострення напруженості у відносинах між США і Китаєм після того, як Пентагон виявив китайську повітряну кулю-шпигуна, що пролітала над США, і збив її над Атлантичним океаном.
Цей інцидент змусив державного секретаря США Ентоні Блінкена скасувати заплановану поїздку до Китаю і розвіяв надії на розрядку у відносинах між Вашингтоном і Пекіном після зустрічі Байдена з китайським лідером Сі Цзіньпіном.
У своїй промові Байден також заявив, що його економічні плани, які передбачають мільярдні субсидії для вітчизняного виробництва, в тому числі напівпровідників, допомагають США виграти в економічній конкуренції.
«Я не буду вибачатися за те, що ми інвестуємо, щоб зробити Америку сильною. Інвестуємо в американські інновації, в галузі, які визначатимуть майбутнє, і в яких уряд Китаю має намір домінувати», - зазначив Байден.
«[Ми] інвестуємо в наші альянси і працюємо з нашими союзниками, щоб захистити наші передові технології, щоб вони не були використані проти нас. Модернізуємо нашу армію, щоб гарантувати стабільність і стримувати агресію», - додав він.
Також президент США наголосив на необхідності підтримувати демократію в світі.
Раніше повідомлялося, що Пентагон стежив за китайським висотним аеростатом спостереження, який днями помітили над континентальною частиною Сполучених Штатів. Пентагон відстежував повітряну кулю протягом кількох днів, коли вона пролітала над північчю США.
Пекін відхилив запит на розмову між главою Пентагону Ллойдом Остіном і його колегою за допомогою закритої лінії зв’язку в день, коли американський військовий літак збив китайський аеростат для спостереження.
Reuters пише, що шпигунська повітряна куля Китаю над США розвіяла надії на «дипломатичну відлигу» між країнами.