У розмові з главою РФ Володимиром Путіним президент США Джо Байден назвав два підходи Штатів до Росії. Вони будуть залежати від подальших дій Москви, випливає з повідомлень у Білому домі.
"Президент Джо Байден виклав два шляхи, два аспекти підходу США, які залежать від російських дій у майбутній період. Перший – це шлях дипломатії, що веде до деескалації ситуації. Інший шлях більшою мірою сфокусований на стримуванні, включаючи серйозні витрати та наслідки, якщо Росія обере варіант вторгнення в Україну. Ці витрати включають економічні заходи", – заявив чиновник у Білому домі.
На запитання журналіста про вторгнення в Україну він відповів, що в розмові Путін про це не заявляв.
"Але, проте, на даний момент ми дійсно зосереджені на діях та показниках, а не на словах. Таким чином, ми збираємося продовжувати дуже уважно стежити за пересуванням та нарощуванням російських військ на кордоні з Україною та готуватися до будь-якого рішення, яке зрештою буде прийнято президентом Росії". – відповів чиновник.
Також речник Джен Псакі вказала, що Байден закликав Росію знизити напруженість у відносинах з Україною. Він ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть відповідь рішуче, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну.
Президент Байден висловив підтримку дипломатії, з початку наступного року з двостороннього діалогу про стратегічну стабільність, в НАТО через Раду Росія-НАТО та в Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Президент Байден підтвердив, що суттєвий прогрес у цих діалогах може статися лише в умовах деескалації, а не ескалації.
Глава РФ і США Володимир Путін і Джо Байден підтвердили, що на майбутніх переговорах з безпеки будуть як області, де можна досягти значного прогресу, так і напрямки, за якими згода може бути неможливою, зазначив представник адміністрації.
Про те, як не допустити ігнорування західними партнерами інтересів України, які інструменти дипломатично-психологічного впливу задіяти, щоб захистити безпекові інтереси нашої країни та надати їй статус учасника торгів з важливих для неї питань, читайте у статті Олександра Самарського " Як зберегти Україну під час торгів Путіна із Байденом".