UA / RU
Підтримати ZN.ua

Багдад виступив за розширення російської військової операції на Ірак

Прем'єр Іраку заявив, що буде радий авіації Росії, але офіційно не звертався.

Прем'єр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив, що "буде вітати" удари авіації РФ по позиціях "Ісламської держави" в Іраку, однак таких пропозицій від Росії до цих пір не надходило. Про це він розповів в інтерв'ю каналу France 24, повідомляє РБК.

У відповідь на питання, чи обговорювалася з Росією можливість нанесення авіаударов в його країні, аль-Абаді зазначив: "Ще ні".

"Це можливість. Якщо ми отримаємо від Росії пропозицію (військової допомоги - ред.), ми розглянемо його, і я б вітав його", - сказав прем'єр Іраку.

Він також сказав, що Багдад вже отримує великий обсяг інформації" від Сирії, що стосується "Ісламської держави".

За словами прем'єра Іраку, також надходить інформація від Росії.

Раніше в МЗС Росії заявили, що Росія розгляне можливість повітряної операції в Іраку у випадку, якщо від іракської влади надійде відповідна офіційна прохання.

Після цього міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повідомив, що Росія не планує розширювати авіаудари на Ірак, оскільки не отримувала на це запиту.

"Ні, ми не плануємо розширювати наші авіаудари на Ірак, ми не були запрошені, нас не запитували, і ми, як ви знаєте, ввічливі люди, ми не прийдемо, якщо нас не запросять", - заявив він, пишуть РИА Новости.

У той же час директор департаменту з питань нових викликів і загроз Міністерства закордонних справ РФ Ілля Рогачов заявив, що в Росії готові розглянути "доцільність" вплутування у війну в Іраку, якщо до неї звернеться чинний уряд Іраку. Іншим приводом для введення авиавойск РФ в Ірак може стати дозвіл Радбезу ООН.

30 вересня Росія завдала авіаудару в Сирії, недалеко від міста Хомс. В результаті нальоту загинуло 33 мирних жителя. Свідки нальотів повідомили, що удари наносяться по території, яка не контролюється бойовиками "Ісламської держави". При цьому Міністерство оборони РФ стверджує, що удари наносяться по військових цілях ІД.

Це викликало бурхливу реакцію на Заходу. Як писало видання Die Welt, втручання Росії в Сирію стало ляпасом для Заходу. Головною метою Кремля в Сирії навряд чи стала боротьба проти "Ісламської держави". Путін, швидше за все, хоче створити враження, ніби у ісламістів тепер є серйозний і рішучий ворог у вигляді Росії, яка на додачу ще й "врятує" Європу від біженців. Проте ключовий сигнал Заходу такий: "Забудьте Крим, там вам ніхто не загрожує. Це робить "Ісламська держава".