У вівторок азербайджанське державне телебачення показало кадри, на яких видно, як механічні екскаватори руйнують будівлю, де колись розташовувався сепаратистський етнічний вірменський парламент Карабаху, повідомляє Reuters.
Демонтаж у прямому ефірі демонстративно підкреслив відновлення контролю Азербайджану після того, як його війська відвоювали Карабах минулого року і понад 100 тисяч етнічних вірмен змушені були втекли звідти.
Раніше регіон був де-факто незалежним від Баку з часів війни, що тривала після розпаду Радянського Союзу наприкінці 1980-х і на початку 1990-х років.
Азербайджанські державні ЗМІ заявили, що будівля парламенту, а також сусідня будівля вірменської асоціації ветеранів війни були знесені, оскільки вони були побудовані «незаконно».
Вірменія звинуватила Азербайджан в етнічних чистках. Баку ці звинувачення заперечує, наполягаючи на тому, що вірмени анклаву можуть залишатися на цій території.
Карабахські вірмени, у свою чергу, стверджують, що вони масово виїхали, оскільки не почуваються у Азербайджані в безпеці.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв у листопаді провів військовий парад на центральній площі столиці біля будівлі парламенту. Мережу облетіло відео, на якому він топчеться по прапору карабахських вірменських сепаратистів.
Вірмени також звинуватили Азербайджан у знищенні їхньої культурної спадщини на територіях під контролем Баку. Азербайджан так само це заперечує.
Глава Національних зборів Вірменії Ален Симонян заявив, що його державі, у якої погіршились відносини з Росією, слід замислитися над можливістю стати кандидатом на членство в Європейському союзі.
У Єревані побоюються нового збройного конфлікту з Баку. У нинішніх умовах нова війна стала б катастрофою для Вірменії. Але чи розкриється російська «парасолька безпеки» над цією південнокавказькою країною? Про те, «Як і чому Вірменія йде від Путіна» читайте у статті Володимира Кравченка на ZN.UA.