UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авторитетний медичний журнал вперше опублікував результати клінічних випробувань вакцини від COVID-19

Препарат від компанії AstraZeneca показав ефективність 70%.

Антикоронавірусна вакцина британсько-шведської компанії AstraZeneca (так звана оксфордська вакцина - ред.) на третій, фінальній стадії клінічних випробувань показала середню ефективність 70%.

Результати випробувань препарату опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet. Підсумки клінічних випробувань вакцини від коронавірусу публікуються вперше.

Ані американська Moderna (заявлена ефективність близько 95%), ані американо-німецька Pfizer/BioNTech (заявлена ефективність 95%) результати випробувань своїх вакцин не публікували. При цьому вакцина від Pfizer вже використовується для вакцинації у Великій Британії.

У листопаді AstraZeneca заявила, що при різних дозуваннях її вакцина показала ефективність у 90% і 70% відповідно. Більш високу ефективність препарат показував, коли волонтерам спочатку давали половину дози вакцини, а потім повну дозу з інтервалом в місяць.

У групі, де волонтери отримували дві повні дози з інтервалом в місяць, ефективність виявлилася нижчою. Комбінований аналіз обох схем показав середню ефективність 70%.

У групі з більш високою ефективністю вакцини не було волонтерів, старших за 55 років. Після цього в компанії заявили, що проведуть додаткові дослідження, щоб з'ясувати, чи є зв'язок між віком пацієнта та ефективністю препарату. За підсумками перевірки такий зв'язок виявлений не був.

Вакцина AstraZeneca набагато дешевша від своїх основних конкурентів (вартість препарату від Pfizer - $ 20 за дозу, Moderna - $ 25-37 за дозу) і не вимагає зберігання при низьких температурах (вакцину Pfizer потрібно зберігати при -70 градусах за Цельсієм).

Читайте також: Самі лише вакцини не зупинять COVID-19 — Bloomberg

Нагадаємо, 7 грудня у Великій Британії стартувала кампанія масової вакцинації населення від коронавірусу. Британців прищеплюють вакциною від Pfizer/BioNTech у 50 опорних лікарнях країни.

Пріоритет надається медикам і людям, старшим за 80 років. Першою людиною, яка отримала вакцину не в рамках клінічних випробувань, стала 90-річна Маргарет Кінан з міста Енніскіллен (Північна Ірландія).