UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австрійський фотограф зображає сюрреалістичну красу найпівнічніших будівель Землі

Грегор Зайлер досліджує Арктику через призму архітектури

© Gregor Sailer
© Gregor Sailer
© Gregor Sailer
© Gregor Sailer
© Gregor Sailer
© Gregor Sailer
© Gregor Sailer
© Gregor Sailer

Арктика вабить образами порожнечі. Різкі зміни температури призводять до безплідних, малонаселених ландшафтів, недоступних для більшості мандрівників. Саме недоступність вперше привернула увагу до цього регіону австрійського фотографа Грегора Зайлера.

Gregor Sailer

«Мені подобається ця сира атмосфера і цей захоплюючий світ, де все відкрито», - розказав фотограф у відеоінтерв'ю, пояснивши, що Арктика «завжди зачаровувала» його. «З одного боку, дика місцевість хоче вбити вас, а з іншого — життя можливе і триває. У цих віддалених місцях відбуваються речі, які впливають на всіх нас, і людям важливо розуміти ці події».

Gregor Sailer

У своїй новій книзі «Полярний шовковий шлях» фотограф досліджує Арктику через призму архітектури. Протягом чотирьох років Зайлер відвідав Канаду, Норвегію, Гренландію і Ісландію, зробивши знімки деяких найпівнічніших будівель світу.

Gregor Sailer

«З самого початку було ясно, що в Арктиці не так багато архітектури, тому я повернувся з відносно невеликим матеріалом», — розповів фотограф про свої ранні поїздки. Пізніше він зосередив свою увагу приблизно на десятці віддалених науково-дослідних центрів, військових баз і центрів економічного розвитку і видобутку сировини.

Gregor Sailer

«Я хотів відобразити порожнечу, яка не порожня. Для мене важливо, щоб глядачі відчували навколишнє середовище і розміри цього величезного сюрреалістичного пейзажу», — пояснив він, додавши: « Я намагаюся зробити це за допомогою оглядових знімків (спочатку), а потім заглибившись в деталі, щоб глядачі могли краще зрозуміти функції цих об'єктів».

Читайте також: Помер відомий київський архітектор Флоріан Юр'єв

Нагадаємо, раніше ZN.UA опублікувало адреси київських історичних будівель XIX-XX століття, на реконструкцію і капітальний ремонт яких ввели мораторій. Таким чином влада міста вирішила вберегти історичні споруди від забудовників.