[media type="picture" position[m1dia py
Австралія буде відправляти шукачів притулку на острів Манус, що належить Папуа-Новій Гвінеї. Про це, як повідомляє The Australian, заявив глава австралійського уряду Кевін Радд.Радд підписав угоду з Пітером О'Нілом, прем'єр-міністром Папуа-Нової Гвінеї, яка набирає чинності негайно. Згідно з документом, всі хто допливе до австралійського острова Різдва з метою перебратися на материкову частину країни, будуть переправлені в Папуа-Нову Гвінею. Там їх розмістять на острові Манус в спеціальному розподільчому центрі для біженців. Радд уточнив, що навіть у "справжніх біженців", а не трудових мігрантів, не буде шансу осісти в Австралії.
В обмін на розміщення нелегалів Австралія буде розвивати програми допомоги Папуа-Новій Гвінеї, пише Agence France-Presse. Зокрема, Канберра буде вкладати гроші в систему охорони здоров'я та освіти країни. Ніяких конкретних цифр поки не називається.
Влада Австралії сподівається, що рішення про припинення прийому біженців призведе до зменшення потоку нелегальних мігрантів, а також знизить число загиблих у процесі плавання в країну. Опозиція назвала рішення правлячої партії "негуманним".
Австралія останнім часом зіткнулася зі зростаючим потоком біженців, які хочуть осісти в країні. При цьому тисячі нелегалів намагаються потрапити на острів Різдва з Індонезії або Шрі-Ланки, використовуючи не пристосовані для плавання по океану судна. Ця австралійська територія в східній частині Індійського океану розташована більш ніж за дві тисячі кілометрів від материкової частини країни, але за 500 кілометрів від індонезійського острова Ява.
Австралійська берегова охорона на рік перехоплює в середньому близько 50 суден з нелегалами, і це число зростає. Багато суден тонуть, що призводить до великого числа жертв. Тільки в червні 2013 року в результаті цього загинули 55 осіб, а в березні за аналогічних обставин потонули 95 нелегалів. !zn
Читайте також:
У Папуа-Новій Гвінеї скасують закон, що допускає самосуд над чаклунами
Українці можуть відвідувати без віз 34 країни світу (список)
За високою зарплатою за кордон їдуть 80% українських заробітчан
ООН: Негативне ставлення України до біженців заважає спрощення візового режиму з ЄС