UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австралія та Німеччина вивозять сім'ї дипломатів із Києва

Німеччина вивезе своїх дипломатів за їхнім бажанням.

Держдепартамент США в неділю наказав сім'ям своїх дипломатів у столиці України Києві покинути країну "у зв'язку з загрозою російських військових дій, що зберігається". Тепер Австралія веде переговори про нові заходи щодо надання допомоги уряду України у захисті від хвилі кібератак, тоді як Росія зібрала приблизно 127 тисяч військовослужбовців на кордоні країни. На тлі побоювань Австралія закликала своїх громадян виїхати з України якнайшвидше, пише The Sydney Morning Herald.

Міністр закордонних справ Австралії Маріз Пейн попросила вищих посадових осіб служби безпеки обговорити допомогу з їхніми українськими колегами, що є важливим кроком для посилення австралійської підтримки України з посланням Росії щодо "деескалації" напруженості.

Австралія почала відправляти членів сімей австралійських дипломатів із Києва.

"Консульські послуги та наші можливості з надання консульської допомоги австралійцям можуть бути обмежені у зв'язку з місцевими обставинами", - заявив уряд.

МЗС Німеччини ухвалило рішення дозволити родичам співробітників диппредставництв в Україні покинути країну у разі, якщо вони цього хочуть, повідомив офіційний представник міністерства Крістофер Бургер.

"Членам сім'ї співробітників німецьких закордонних представництв в Україні, а також членам сімей співробітникам німецьких організацій в Україні, наприклад, інституту Ґете чи DAAD, вирішено дати можливість добровільного виїзду", - сказав Бургер у понеділок журналістам.

За його словами, якщо родичі дипломата хочуть виїхати з країни, то МЗС Німеччини сплатить за квитки.

Скільки людей можуть скористатися цією можливістю, Бургер не повідомив.

Читайте також: Захід має вирішити, як далеко піде у захисті України від Росії – CNBC

Погрозою відкритого вторгнення Москва перетворила рутинну «кризу в і навколо України» на гостру проблему європейської безпеки. Американські дипломати скористалися такою подачею для згуртованості колективного Заходу у протидії РФ. Докладніше читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва» у ZN.UA.