Австралія та Канада продовжать застосовувати вакцину AstraZeneca, незважаючи на те, що ряд європейських держав призупинив її використання, заявили австралійський скарбник Джош Фріденберг і прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, передає Sky News.
За словами Фріденберга, Європейський регулятор лікарських засобів і ВООЗ підтвердили, що вакцина AstraZeneca ефективна і безпечна. А Міністерство охорони здоров'я Канади ще в лютому схвалило препарат і зараз не бачить ризиків в його застосуванні проти COVID-19.
"Департамент охорони здоров'я Канади, наші фахівці та науковці вивчають протягом тривалого часу препарати, щоб гарантувати безпеку і ефективність всіх вакцин, затверджених в Канаді. Кращою вакциною є та, яку ви можете швидко отримати. Саме так ми зможемо пройти через це швидше і якомога більш безпечніше", - сказав Трюдо на прес-конференції в Монреалі.
Уряд Канади рекомендував вакцину для активної імунізації людей старше 18 років. Її ефективність оцінюється в 62,1%.
Трюдо також повідомив, що його мама, 72-річна Маргарет Трюдо вже прищепилася від COVID-19. Він же поки чекає на свою чергу.
Австралійський скарбник Джош Фріденберг також заявив про продовження вакцинації AstraZeneca. Це щеплення отримають більшість з 25 млн австралійців. Зараз в країні в наявності близько 54 млн доз препарату.
Австралія почала свою загальнонаціональну кампанію з імунізації в минулому місяці, перші щеплення з використанням вакцини AstraZeneca були зроблені минулого тижня.
Раніше Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Португалія і Кіпр приєдналися до декільком іншим європейським країнам, тимчасово припинив вакцинацію препаратами AstraZeneca після одиничних повідомлень про виникнення тромбів і низькому рівні тромбоцитів.
Міністерство охорони здоров'я України зареєструвало для екстреного використання вакцину від коронавируса Oxford/AstraZeneca, що виробляється в Індії під назвою Covishield. Вакцинація цим препаратом вже почалася, але майже 40% українців відмовляються від щеплення через страх перед побічними ефектами.
Також в світі надходять повідомлення про інформаційні атаки проти вакцин, вироблених на Заході. Тому ZN.UA пропонує ознайомитися з інформацією про західних вакцинах.