UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіаносна група США увійшла до Перської затоки

За останні вісім місяців це перший візит американського авіаносця до акваторії затоки.

Авіаносна ударна група Військово-морських сил США на чолі з атомним авіаносцем John C. Stennis", пройшовши Ормузьку протоку, увійшла в акваторію Перської затоки, у п'ятницю, 21 грудня, повідомило агентство The Associated Press.

За останні вісім місяців це перший візит американського авіаносця до Перської затоки, який відбувається на тлі виходу США з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлення санкцій проти Тегерана.

Авіаносець "John C. Stennis", зазначає інформагентство, прибув до Перської затоки на тлі неодноразових заяв іранської влади про можливе перекриття Ормузської протоки, через який транспортується третину усього світового видобутку нафти.

Відзначається також, що за проходженням американських кораблів стежило близько 30 кораблів іранського Корпусу вартових ісламської революції, які зреагували на американців не дуже дружелюбно - вказується, що іранські кораблі провели пуск сигнальних ракет поблизу АУГ, а також запустили дрон для стеження.

До складу ударної групи США крім "John C. Stennis" входять також ракетний крейсер "Mobile Bay", два ракетних есмінця і ударний атомний підводний човен.

Нагадаємо, 22 листопада командувач повітряно-космічними силами Корпусу вартових ісламської революції генерал Амір Алі Хаджізаде заявив, що Іран має ракети, які у разі інспірованої Вашингтоном провокації здатні у відповідь знищити ряд американських об'єктів - так, під удар потрапляють військові бази США в Афганістані, ОАЕ, Сирії та Катарі, а також американські авіаносці у Перській затоці.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США.

Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.