UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіакомпанії по всьому світу призупиняють польоти над Іраном і Іраком: список

Під Тегераном рано вранці розбився український літак. Загинуло 176 осіб.

У середу авіакомпанії заявили, що вони будуть уникати повітряного простору Ірану та Іраку для польотів своїх літаків, після того, як іранські військові випустили балістичні ракети по базах, в яких розміщувалися американські війська в Іраку. Регіон є важливим коридором для рейсів між Європою та Азією.

Під Тегераном рано вранці в середу зазнав аварії літак авіакомпанії МАУ рейсом Тегеран-Київ. Загинуло 176 осіб: 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

"В якості запобіжного заходу і після новин про повітряні удари Air France вирішила призупинити до подальшого повідомлення всі польоти через повітряний простір Ірану та Іраку", - заявив AFP представник французької авіакомпанії Air France.

Незабаром після ракетних атак Федеральне авіаційне управління США заявило, що забороняє зареєстрованим в США перевізникам літати над Іраком, Іраном і Перською затокою.

Федеральне агентство повітряного транспорту Росії рекомендувало авіакомпаніям уникати повітряного простору над Іраном, Іраком і Перською та Оманскою затоками "через інформацію про поточні ризики для безпеки міжнародних пасажирських рейсів".

"До подальшого повідомлення у KLM немає польотів над іранським або іракським повітряним простором. Всі рейси в різні пункти призначення в Південно-Східній Азії та в інші пункти призначення на Близькому Сході будуть виконуватися альтернативними маршрутами", - сказав представник KLM у коментарі AFP.

В Німеччині Lufthansa заявила, що скасувала свій щоденний рейс до Тегерану на додаток до припинення польотів над Іраном та Іраком до подальшого повідомлення.

Польська національна авіакомпанія LOT вже на вихідних оголосила, що її регулярні рейси в цей регіон будуть перенаправлятися, щоб літаки не потрапляли в повітряний простір Ірану.

Авіакомпанії Emirates Airline і бюджетна авіакомпанія Flydubai заявили, що скасували рейси в Багдад з "оперативних причин".

Австралійська Qantas заявила, що один з її рейсів Лондон-Перт буде перенаправлений, а інший вже летить за альтернативним маршрутом.

"Ми коригуємо наші маршрути польотів над Близьким Сходом, щоб уникнути повітряного простору над Іраком та Іраном до подальшого повідомлення", - сказав представник Qantas.

Авіакомпанії Singapore Airlines і Malaysia Airlines заявили, що будуть перенаправляти рейси в обхід іранського повітряного простору.

Vietnam Airlines заявили, що будуть "коригувати" маршрути, хоча регулярні рейси в Європу не проходять через Іран і Ірак.

Японські авіалінії ANA і JAL, а також гонконзька Cathay Pacific, заявили, що їхні літаки не літають у повітряному просторі Ірану.

Представник Air India Дхананджай Кумар заявив, що рейси авіакомпаній Air India та Air India Express будуть "тимчасово" перенаправлені, щоб уникнути повітряного простору Ірану.

Читайте також: Авіакатастрофа МАУ в Тегерані: повний список загиблих

Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.

Як зазначили в "МАУ", літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".