Пасажирський літак Boeing 737 Max 8, який розбився в Ефіопії, практично відразу після зльоту набрав надто велику швидкість, передає The New York Times , посилаючись на власне джерело. При цьому диспетчери аеропорту зрозуміли, що щось не так до повідомлення капітана лайнера.
Зазначено, що капітан лайнера "панічним голосом" запросив повернуться назад в аеропорт через три хвилини після зльоту. Як раз в цей момент диспетчери аеропорту координували посадку двох інших літаків. Вони вирішили затримати ці літаки, щоб Boeing 737 Max 8 зміг приземлитися, проте пілот не встиг посадити літак.
Відразу після зльоту у лайнера була швидкість, яка перевищує допустиму норму. Крім того, літак то опускався, то знижувався на сотні метрів, що також було не нормально. За словами джерела, диспетчери втратили зв'язок з Boeing 737 Max 8 через п'ять хвилин після зльоту.
Джерело видання відмовився називати своє ім'я, так як відповідні повідомлення з борту лайнера не оприлюднили. При цьому диспетчери зрозуміли, що з літаком щось не так, ще до того як про це повідомив капітан лайнера.
10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.
На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.
Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.
Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.