Обробка двох бортових самописців збитого над Тегераном пасажирського літака Boeing авіакомпанії МАУ завершена у Франції.
Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, передає Громадське радіо.
"Всі дані з двох самописців (мовний і параметричний) зчитані і розшифровані. Розшифрували вдало, попри зовнішні пошкодження самописців. Технічне розслідування почалося відразу після катастрофи, розшифровка один з його етапів. Однак неможливо спрогнозувати, скільки триватиме техрозслідування", - зазначив Єнін.
Водночас Бюро дослідження і аналізу безпеки цивільної авіації також повідомило, що аналіз даних бортових самописців завершений.
Нагадаємо, 20 липня влада Ірану доставила «чорні скриньки» збитого літака в Бюро розслідувань та аналізу безпеки цивільної авіації Франції на розшифровку. На експертизі будуть присутні фахівці з України, Канади й інших країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі.
Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак було збито двома ракетами класу «земля – повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.
В авіакатастрофі загинули 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.
Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.
Україні важливо знати правду про те, що призвело до трагедії рейсу PS752. Це була ненавмисна помилка оператора ЗРК «Тор-М1» або ж загибель людей стала результатом зовнішнього втручання в систему управління? І якщо останнє є правдою, то хто стоїть за цим зовнішнім втручанням?
«Відповіді на ці питання також можуть вплинути на визначення провини Ірану або іншої країни і, відповідно, на розмір компенсації», - пише в своїй статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко. Докладніше – у матеріалі автора «Іранська місія».