UA / RU
Підтримати ZN.ua

Армія Венесуели відмовилася визнавати лідера опозиції президентом

Міністр оборони заявив, що збройні сили країни не підтримають "самопроголошеного поза законом" голову держави.

Міністр оборони Венесуели Володимир Падріно Лопес заявив про невизнання збройними силами країни спікера опозиційного президенту Ніколасу Мадуро парламенту Хуана Гуаїдо президентом, написавши про це на своїй сторінці у Twitter, передає інформаційний портал El Nacional.

"Відчай і нетерпимість загрожують миру нації. Солдати Батьківщини не приймають президента, нав'язаного в тіні неясних інтересів або самопроголошеного поза законом", – підкреслив Володимир Падріно Лопес.

Міністр також нагадав, що Боліваріанські національні збройні сили (офіційне найменування армії Венесуели - ред.) "захищають нашу Конституцію і є гарантом національного суверенітету".

Нагадаємо, голова парламенту Венесуели, який знаходиться в опозиції до режиму чинного президента Венесуели Ніколаса Мадуро, Хуан Гуаїдо, оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели і закликав народ згуртуватися проти Мадуро.

Гуаїдо вже підтримали США та Організація американських держав. Мадуро, зі свого боку, наказав вислати дипломатів США, розірвав дипломатичні відносини з Вашингтоном, і закликав збройні сили країни коритися законному уряду.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. Церемонію проігнорували західні лідери та частина політичного істеблішменту Венесуели.

Визнавати Мадуро легітимним президентом Венсуели відмовилися США, ЄС і більшість держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".