UA / RU
Підтримати ZN.ua

Армія США не покине Південну Корею після підписання нею мирного договору із КНДР

Військовий контингент виконує роль мирного регулювальника для країни, оточеної сильними сусідами.

Південна Корея виступає проти виведення американських військових у разі укладання мирного договору з КНДР. За словами радника із питань безпеки Кім Ий Гем, розміщення контингенту США є питанням союзницьких відносин між Вашингтоном і Сеулом, і жодного відношення до підписання договору не має, повідомляє Уonhap news.

Анонімне ж джерело інформагентства розповіло про справжні причини такого рішення.

"Позиція уряду полягає в тому, що збройні сили США в Кореї виконують роль мирного регулювальника із сильними сусідами, які оточують країну, такими як Китай і Японія", - зазначив співрозмовника агентства.

Американських військових у Південній Кореї наразі перебуває 28 тисяч осіб. Питання про доцільність їхнього подальшого перебування в країні почало виникати після саміту лідерів Півночі і Півдня, що відбувся 27 квітня.

Зазначається, що очільник КНДР Кім Чен Ин на зустрічі це питання не став піднімати і навіть висловив порозуміння того, що Південна Корея проведе військові навчання зі США, тимчасово відкладені заради саміту.

Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами.

На тлі можливої зустрічі з американським президентом, Кім Чен Ин робить різні заяви про денуклеаризацію КНДР. Зокрема, нещодавно він оголосив про закриття ядерного полігону в північному районі і припинення ядерних і ракетних випробувань.

У той же час, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог про виведення американських військ з регіону, які попередньо висував.

А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи країни і компенсації з американської сторони.