Збройні сили Китаю стали агресивнішими та небезпечнішими на морі та в повітрі, заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
За його словами, за останні п'ять років збільшилася кількість перехоплень китайських літаків і кораблів у Тихоокеанському регіоні. Кількість небезпечних інцидентів збільшилася «в рівних пропорціях».
Раніше про «тривожне зростання» небезпечних перехоплень, скоєних ВМС та авіацією Китаю, говорив і міністр оборони США Ллойд Остін.
Міллі наказав співробітникам зібрати докладну інформацію про взаємодію Китаю та США з іншими країнами Індо-Тихоокеанського регіону, пише The Wall Street Journal.
США активно зміцнюють відносини з тихоокеанськими країнами, щоб утримати розширення впливу Китаю в регіоні. Питання підтримки миру та безпеки у регіоні Міллі обговорить на зустрічі з головами оборонних відомств тихоокеанських країн у Сіднеї.
Вашингтон побоюється нападу Китаю на Тайвань, який Пекін вважає своєю «бунтівною провінцією». Останнім часом КНР посилив військові провокації проти Тайваню.
Побоювання викликає і договір КНР із Соломоновими островами, завдяки якому у південній частині Тихого океану може з'явитися китайська військово-морська база. Сполучені Штати та Австралія попередили Соломонові острови про неприпустимість появи бази.
Тим часом Пекін відмовляється обговорювати питання Тайваню і заявляє, що США разом із союзниками нібито хочуть створити в тихоокеанському регіоні «азійське НАТО».
Російська агресія проти України загострила безпекові протиріччя між Китаєм і США – від суверенітету Тайваню до суперництва в Індо-Тихоокеанському регіоні загалом. Ця ситуація викликає велике занепокоєння у самого Тайбея. Адже перемога Путіна в Україні може стати сигналом для більш агресивних дій з боку Китаю. Докладніше читайте у статті Наталії Бутирської «Чому Китай не хоче, щоб Україна перемогла Росію».