Серед перших "жертв" спецпрокурора Роберта Мюллера, призначеного вести розслідування російського втручання в американські вибори, став Пол Манафорт, екс-політтехнолог Віктора Януковича та колишній очільник передвиборного штабу Дональда Трампа і його молодший партнер Річард Гейтс. Обидва у понеділок здалися ФБР. Поки що жодного з них не звинуватили у злочинних зв'язках із Кремлем чи в допомозі Москві вплинути на результати американських виборів. Манафорту і Гейтсу висунули обвинувачення у змові проти США, відмиванні грошей, несплаті податків, роботі агентами уряду іноземної держави. Як пише експерт Марія Денисенко у своїй статті для тижневика "Дзеркало тижня. Україна", комісія під головуванням екс-очільника ФБР працює над втручанням Росії у вибори, однак прямого стосунку до цього справа Манафорта на має. Проте, відповідно до повноважень, спецслідчі Мюллера можуть братися за справи, котрі опосередковано стосуються московських слідів, і це був саме той варіант.
Автор наголошує, що Манафорта насправді було за що брати доволі давно, ФБР уже брала до розробки його оборудки. Звісно, наявність кількох десятків компаній по всьому світу не гріх, пише експерт, якби одна з них, Lucicle Consultants Limited (за даними видань The Daily Beast та Times), не отримувала багатомільйонних переказів від українського народного депутата Івана Фурсіна, якого у США пов'язують із одним із найвідоміших російських кримінальних авторитетів, Семеном Могилевичем. З іншим давнім партнером Фурсіна, Дмитром Фірташем (за інформацією тих-таки The Daily Beast і Times), Манафорт свого часу за 850 тис. дол. придбав The Drake hotel у Нью-Йорку. Податків із переказів з офшорних зон політтехнолог не платив. Своєю чергою, сам Манафорт заявив про свою повну невинність: на Партію регіонів він ніколи не працював і лише представив компанію А компанії Б через свій Центр Сучасної України.
Натомість, у команди Мюллера є перелік телефонних дзвінків і навіть електронні листи Гейтса та Манафорта, які свідчать про їхній потужний внесок у лобіювання інтересів уряду Януковича у США та Європі.
Як відмічає Адам Мирний у статті, притягнення колишнього політтехнолога Януковича до відповідальності тільки за економічними статтями більшість колишніх прокурорів називають багатокроковою комбінацією Мюллера, в якій арешт Манафорта - лише початок тонкої психологічної гри, за правилами якої погані новини з'являються щодня маленькими, але щоразу трохи більшими порціями психологічної отрути. Такою новиною для Манафорта і Гейтса, тільки ті переступили поріг вашингтонського відділку ФБР, стали документи, які стосувалися колишнього радника кампанії Трампа з міжнародної політики Джорджа Попадополуса з його головним гріхом - брехнею ФБР. За неї йому вже довелося заплатити зізнаннями та співпрацею зі слідством.
За словами автора, справа проти Манафорта, погана історія не тільки для нього самого. Справа Пападополуса - цілком очевидно, погана історія для Дональда Трампа.
Якою буде наступна маленька порція отрути від Мюллера - покаже час, і, можливо, наступний тиждень.
Як повідомлялося, екс-керівник передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт, який перебуває під слідством у Сполучених штатів і був тісно пов'язаний з політиками і олігархами з нашої країни, відправлений під домашній арешт. Суд вирішив застосувати цей запобіжний захід, щоб Манафорт не покинув країну. Українська сторона готова надати США всю наявну у влади інформацію про його діяльність, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Більше про справу політконсультанта Пола Манфорта читайте в статті Марії Денисенко ""Отруєння малими дозами. За що судять Пола Манафорта" для щотижневика "Дзеркало тижня. Україна".