Апеляційний суд США відхилив скаргу Міністерства юстиції США на рішення Федерального окружного суду Сіетла (штат Вашингтон) про припинення антиімміграційні указу Трампа, що забороняє видачу американських віз мешканцям семи мусульманських країн: Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Рішення було прийнято пізно ввечері в суботу, 4 лютого, повідомляє Reuters.
У короткій відповіді суддів говориться, що апеляція на рішення судді Федерального окружного суду Сіетла Джеймса Робарта відхилена. Записка з відповіддю позивача на заперечення відповідача за позовом має бути подана до понеділка, 6 лютого.
В уряді США вважають, що рішення вашингтонського судді Робарта завдає безпосередньої шкоди громадському порядку і "переоцінює президентську політику щодо національної безпеки".
У своєму акаунті В Twitter Трамп засудив "так званого" суддю і повідомив репортерам, що "ми (уряд США – ред,) переможемо, заради безпеки країни ми переможемо". Він також додав, що обов'язково оскаржить дане рішення і відновить заборону.
Нагадаємо, що 25 січня Трамп розпорядився протягом 4 місяців не впускати в країну біженців з Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Документ набрав чинності вже наступного дня. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом. Але його рішення викликало невдоволення у міжнародного співтовариства. Зокрема, ООН закликала Вашингтон відмовитися від цих обмежень і надавати притулок людям, які його потребують.
12 нобелівських лауреатів підписали петицію проти указу президента Трампа. У документі йдеться про те, що рішення президента негативно вплине на науку в США, адже в країні навчаються та працюють іноземці. Крім того, воно може навіть розлучити сім'ї. Оскільки одним заборонять в'їжджати в США, а інші не зможуть повернутися, якщо виїдуть з країни. Всього свої підписи під документом поставили 2200 чоловік. Кількість підписантів зростає.