UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляційний суд США залишив у силі рішення про припинення антиімміграційного указу Трампа

У Мін'юста США є час до понеділка, щоб відповісти на заперечення відповідача.

Апеляційний суд США відхилив скаргу Міністерства юстиції США на рішення Федерального окружного суду Сіетла (штат Вашингтон) про припинення антиімміграційні указу Трампа, що забороняє видачу американських віз мешканцям семи мусульманських країн: Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Рішення було прийнято пізно ввечері в суботу, 4 лютого, повідомляє Reuters.

У короткій відповіді суддів говориться, що апеляція на рішення судді Федерального окружного суду Сіетла Джеймса Робарта відхилена. Записка з відповіддю позивача на заперечення відповідача за позовом має бути подана до понеділка, 6 лютого.

В уряді США вважають, що рішення вашингтонського судді Робарта завдає безпосередньої шкоди громадському порядку і "переоцінює президентську політику щодо національної безпеки".

У своєму акаунті В Twitter Трамп засудив "так званого" суддю і повідомив репортерам, що "ми (уряд США – ред,) переможемо, заради безпеки країни ми переможемо". Він також додав, що обов'язково оскаржить дане рішення і відновить заборону.

Нагадаємо, що 25 січня Трамп розпорядився протягом 4 місяців не впускати в країну біженців з Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Документ набрав чинності вже наступного дня. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом. Але його рішення викликало невдоволення у міжнародного співтовариства. Зокрема, ООН закликала Вашингтон відмовитися від цих обмежень і надавати притулок людям, які його потребують.

12 нобелівських лауреатів підписали петицію проти указу президента Трампа. У документі йдеться про те, що рішення президента негативно вплине на науку в США, адже в країні навчаються та працюють іноземці. Крім того, воно може навіть розлучити сім'ї. Оскільки одним заборонять в'їжджати в США, а інші не зможуть повернутися, якщо виїдуть з країни. Всього свої підписи під документом поставили 2200 чоловік. Кількість підписантів зростає.