3 заборонила в'їзд до країни американському журналісту і колишньому московському кореспондентові Financial Times, очевидно, за запитом спецслужб, що стало одним із перших подібних випадків з часів холодної війни, пише Financial Times.
Девід Сеттер в останні місяці працював у Москві радником і журналістом "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" і подав заяву на візу і акредитацію до російського МЗС.
За словами Сеттера, коли він намагався отримати візу у російському посольстві в Україні у минулому місяці, дипломат посольства сказав йому, що "компетентні органи" вирішили, що його присутність на території Росії "небажана".
"66-річний Сеттер був першим постійним московським кореспондентом Financial Times з 1976 по 1982 рік. Пізніше він співпрацював з The Wall Street Journal і був науковим співробітником американських університетів і дослідних центрів, написавши три книги про Росію", - йдеться у статті.
"Я вважаю це зміною політики, - заявив Сеттер. - Російська влада переходить від спроб вплинути на західну пресу до спроб контролювати її".
Американський журналіст повідомив Financial Times, що він планував збільшити роль розслідувань російської служби "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода", вивчаючи не лише корупцію, але й суперечливі епізоди посткомуністичної історії Росії.
"В одній із книг Сеттера міститься розділ, в якому детально розбирають дані, які дозволяють припустити, що за вибухами у житлових будинках у кількох російських містах 1999 року стояли російські спецслужби. Вибухи, в яких звинуватили чеченських терористів, створили привід для початку нової війни... Чечні, яка збільшила популярність Путіна, тодішнього прем'єр-міністра Росії", - пише видання. !zn
Читайте також:
СБУ підтвердила заборону в'їзду в Україну для ряду іноземців
В Україну не пустили журналіста грузинського телеканалу
МЗС України проігнорував чорний список Азербайджану, куди потрапили українські журналісти