UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американський представник в Женеві покинув сесію Конференції з роззброєння через Венесуелу

Постпред США вважає, що режим Мадуро не має права представляти Венесуелу.

Посол США з питань роззброєння Роберт Вуд покинув сесію ООН на знак протесту проти Венесуели, яка прийняла на місяць головування на Конференції з роззброєння в Женеві.

Про це у вівторок, 28 травня, повідомило агентство Reuters.

"Ми повинні спробувати зробити все можливе, щоб не допустити, щоб держави такого типу головували в міжнародних органах", - заявив Вуд журналістам. Роберт Вуд зазначив, що брати участь у роботі конференції повинен представник лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо, що оголосив себе виконуючим обов'язки глави держави, а не представник нинішнього президента Ніколаса Мадуро.

Адміністрація Трампа, яка посилила санкції проти уряду Ніколаса Мадуро, не виключає військових дій, щоб прибрати те, що вона і десятки інших країн вважають незаконним урядом, який сфальсифікував вибори 2018 року.

Оскільки Венесуела зайняла місячне головування на женевських переговорах, посол США з питань роззброєння Роберт Вуд покинув сесію і оголосив про "бойкот", поки головує посол Мадуро Хорхе Валеро.

"Очевидно, що коли тут присутні такі режими, як режим Асада (Сирія) і режим Мадуро, головуючий в цьому органі, щось в корені не так", - сказав Вуд.

Сирія і Росія, які підтримують режим Мадуро, засудили вчинок американського представника. Мадуро звинувачує США, які ввели санкції відносно Венесуели
в гіперінфляційній економічній кризі та гуманітарній кризі.

В 2018 році делегація США також залишила зал засідань форуму, коли на посаду голови заступила Сирія. Тоді Роберт Вуд назвав головування цієї країни "театральним шоу".

23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.

США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели", а також у статті Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".