Китай продовжує вимагати відповідей з приводу загадкового інциденту з американським підводним човном, який стався в Південнокитайському морі на початку жовтня, звинувачуючи США в "прихованості" та спробах зам'яти справу. США наполягають, що це не так, пише Business Insider.
Атомний ударний підводний човен класу Seawolf USS Connecticut зіткнувся з об'єктом на початку жовтня, і з того часу китайські чиновники неодноразово ставили питання про це.
Речник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Ліцзянь заявив у вівторок, що Китай відчуває "серйозну заклопотаність", і звинуватив США у "безвідповідальності" та "прихованості", не надавши подробиць про інцидент. Він сказав, що відсутність деталей дає "всі підстави сумніватися у правдивості та намірах США".
"Що на цей раз американський корабель "Коннектикут" збирався таємно робити в Південнокитайському морі? З чим він зіткнувся? Чому сталося це зіткнення?", спитав Чжао. "Чи був там витік ядерного палива, що створює ядерне забруднення в морському середовищі? ".
Речник Пентагону Джон Кірбі відповів на звинувачення Китаю у приховуванні інциденту, заявивши, що "це дивний спосіб приховати щось, коли ви публікуєте про це пресреліз".
США часто звинувачують Китай у мілітаризації Південнокитайського моря, залякуванні та примусі інших країн у регіоні, а також в агресивному просуванні своїх великих претензій, які, на думку США, не підкріплені міжнародним правом. Своєю чергою, Китай намагається представити США як дестабілізуючу військову присутність у Південнокитайському морі. Інцидент із "Коннектикутом", схоже, грає на руку цим зусиллям.
США неодноразово звинувачували Китай, який побудував військові форпости в Південнокитайському морі та використовує свою військову міць, що зростає, для просування своїх геополітичних інтересів, у поведінці, яка різко контрастує з американським баченням вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.
За даними видання The War Zone, яке в п'ятницю опублікувало перші супутникові знімки пошкодженого підводного човна, "Коннектикут" пришвартований на острові Гуам. Супутникові знімки дають обмежене уявлення про підводний човен, але, схоже, не свідчать про серйозні пошкодження.
Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".