Кремль і спільнота найбільших нафтових компаній Big Oil забезпечують засобами "машину" впливу у Вашингтоні, поки Європа і США знову підтверджують свою прихильність російським санкцій, пише BloombergPolitics.
Компанія колишнього сенатора США від штату Міссісіпі Трента Лотта "зірвала куш" на лобіюванні Кремля. В минулому році фірма колишнього лідера більшості в Сенаті Трента Лота заробила $ 300 тисяч за рахунок підконтрольного Кремлю ВАТ "Газпромбанк", що був мішенню санкцій.
Говорячи про таке "лобіювання" видання також називає інших екс-сенаторів (імена яких на слуху – ред.) - Джона Бро з Луїзіани і Дона Нікла з з Оклахоми, а також Хейлі Барбура, колишнього губернатора штату Міссісіпі.
"Поки Захід висловлює невдоволення агресією президента Володимира Путіна в Україні та людськими жертвами через конфлікт, на кону постають інші речі: мільярдні інвестиції з обох сторін Атлантики в енергетичний і фінансовий сектор Росії", - йдеться в статті.
"Замість того, щоб посилати війська, ми вводимо санкції", - говорить консультант з російської енергетики в IHS Inc. Метью Сагерз.
Провідні американські енергетичні компанії і компанії, пов'язані з російським урядом, витрачають мільйони доларів, намагаючись вплинути на складні правила санкцій.
"Кожен намагається приєднатися", - каже лондонський адвокат Сарош Заівалла, який зараз працює з російським нафтовим гігантом ВАТ "Роснефть".
Росія продовжує сподіватися, що скоро зіскочить "з гачка" санкцій. Але зараз США і Європейський союз думають про те, щоб навпаки їх посилити, що погано для звичайних росіян і плутократів.
Не дивно, що реєстраційні документи, що потрапляють в Конгресі, демонструють, як деякі енергетичні гіганти і банки через їх лобістські фірми "грають" в умовах санкцій, як у професійний тенісни матч.
Санкції проти "Газпромбанку" були введені США влітку минулого року, компанія найняла Squire Patton Boggs, лобістську фірму, що базується у Вашингтоні, де Лотт і Бро є співголовами. Компанія отримала близько $ 450 тисяч за роботу за дев'ять місяців. Анджело Каколіріз, представник Squire Patton Boggs, відмовився коментувати виданню цю інформацію.
ВАТ "Новатек", один з найбільших в Росії приватних виробників нафти, що потрапила під санкції, заплатив близько $ 560 тисяч компанії Publicis Groupe SA в Qorvis / MSLGROUP за роботу, яка була проведена нею "у зв'язку пов'язаної з кризою України в другій половині 2014 року". Компанія, яка частково належить мільярдерові РФ Геннадій Тимченко, заплатила ще $ 180 тисяч у першому кварталі цього року за лобіювання реєстраційних документів.
Західні нафтові компанії теж працювали разом з "інсайдерами". Exxon, яка працювала з Лотт і Бро, заплатила фірмі Ніклза понад $ 190 тисяч для того, щоб він відстоював "питання, пов'язані з російськими санкціями, що впливають на енергетичний сектор", а також інші питання.
Exxon також працювала з колишніми співробітниками держсекретаря Джона Керрі і нинішнім лідером більшості в Сенаті Мітчем Макконнеллом. Chevron Corp. звернулася до BGR Group для лобіювання її інтересів, а також до колишнього голови Національного комітету республіканців.
Chevron має проект у Казахстані, нафта проганяється через Росію по трубопроводу, який контролюється кремлівським ВАТ "Транснефть" - найбільшим гравцем ринку. Chevron і її лобісти змогли переконати американських чиновників позбавити "Транснафту", яка перебуває під санкціями, від обтяжливих обмежень, які б завадили американським компаніям вести справи з нею.
"Chevron задіює адміністрацію і Конгрес США до забезпечення перспективи вирішення складних питань з енергії, щоб допомогти сформувати ефективну та відповідальну енергетичну політику", - говорить прес-секретар компанії Курт Глаубіц.
Як зазначає видання, на відміну від давніх ізгоїв, таких як Іран або Куба, де західна комерційна діяльність відносно невелика, Росія є "домом для десятків мільярдів доларів іноземних інвестицій".
"Це перший раз, коли ми намагалися встановити санкції проти країни, яка настільки сильно інтегрована у світову економіку", - говорить представник IHS Sagers.
"США і європейські компанії були здивовані тим, наскільки суворі санкції були накладені, і їм важко отримати дозвіл на зміну правил", - говорить Річард Берт, колишній посол США в Німеччині та керуючий директор консалтингової фірми McLarty Associates. "Вони багато часу і уваги віддали роботі у Вашингтоні, звертаючись до лобістів та інших консультантів, які можуть допомогти їм", - додав він.
Російські компанії також звертаються в суди в Європі для оспорювання законності санкцій.
Західні уряди в даний час розглядають наступний крок щодо російських санкцій. Енергетичні компанії США особливо зацікавлені в тому, щоб Європа прийняла більш м'який підхід, ніж Вашингтон.
Напередодні оглядач The Wall Street Journal писав, що заява держсекретаря США Джона Керрі в Сочі про санкції може вплинути на рішення ЄС послабити їх. "Українці повинні бути "в захваті", бачачи, як Керрі добровільно здає їх територію заради близькосхідних інтересів Америки. Західні європейці зроблять висновок, що американці не стануть заперечувати послаблення санкцій, в той час як естонці, молдавани, поляки та інші східні європейці будуть дивуватися, якщо їх територія може стати предметом угоди", - йдеться в статті.