Експерти американського військового науково-популярного порталу We Are The Mighty з посиланням на дані Global Firepower склали рейтинг 10 найсильніших армій планети.
В якості критеріїв для свого міні-дослідження вони використовували кількісні дані про бронетехніку, військово-морських сил, військово-повітряних сил і солдатів, а також військові витрати.
Відповідний аналіз показав, що США продовжують утримувати абсолютне лідерство майже за всіма показниками (за винятком наземної важкої бронетехніки). При цьому військовий бюджет США 577 мільярдів доларів перевершує військові бюджети інших дев'яти найсильніших країн світу разом узятих.
Друге місце займає Росія, яка перевершує всі армії світу саме за наземної бронетехніки, зокрема - танкам (понад 15,5 тисяч.).
Третій найсильнішою армією світу названа китайська - у Піднебесній мають другий за величиною військовий бюджет, третій за величиною парк військових літаків, другий за величиною танковий склад і найбільшу в світі кількість військовослужбовців - понад 2 млн чоловік, в той час як у США - 1,4 млн.
Індія опинилася на четвертому місці в основному завдяки розвиненій військовій промисловості і великій кількості особового складу збройних сил. Країна також володіє потужною військовою авіацією, бронетанкової технікою і військово-морським флотом.
Великобританія, незважаючи на скромні показники фактично за всіма пунктами, залишається на п'ятому місці завдяки розвиненому флоту і військового бюджету.
Укладають списку такі країни, як Франція, Південна Корея, Німеччина, Японія і Туреччина.
Ядерний потенціал дослідження не враховувало. У той же час нещодавно Росії погрожували нарощуванням ядерного потенціалу.