Американці менш охоче, ніж європейці готові надавати економічну допомогу Україні, повідомляє Associated Press з посиланням на дослідження, проведене Центром досліджень П'ю (Pew Research Center).
У той же час американці більш охоче налаштовані, ніж європейці, на застосування військової сили проти Росії у випадку, якщо вона нападе на сусідню країну, яка є членом НАТО.
Із восьми опитаних центром країн тільки Італія була найменш готової економічно допомагати Україні. У США 62 % опитаних висловилися на користь такої допомоги. Найвищий показник з цього питання в Польщі та Іспанії: 77 %.
У той же час, на питання, чи варто НАТО надавати зброю Україні, США і Польща найбільше згодні з цією позицією – 46 % і 50 % відповідно. Німеччина виступає проти цього більше інших - лише 19 % підтримки.
Американці і німці також по-різному відповіли на питання про те, чи повинна їх країна використати військову силу для захисту союзника НАТО, якщо на нього нападе Росія. У США 56 % опитаних сказали "так", у той час як у Німеччині тільки 38 % підтримали цю тезу.
У ході дослідження вивчалася громадська думка у восьми країнах НАТО: США, Великобританії, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Польщі та Іспанії. Інтерв'ю були проведені в квітні і травні серед приблизно тисячі респондентів у кожній країні, похибка становить 3,4 – 4,1 п. п.
Прес-секретар Білого дому Джош Ернест на саміті G7 Німеччини заявила, що США не планують постачати наступальні види озброєння в Україну, так як це, на їх думку, не буде сприяти мирному вирішенню конфлікту на сході країни.