UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американці бачать в Росії та Сирії загрозу для США – WSJ

Серед республіканців 81% опитаних не задоволені політикою Обами в Сирії, серед демократів таких критиків 28%.

Американці не вважають, що Росія і Сирія становлять загрозу для США саме зараз, але бачать в них небезпеку для Штатів в майбутньому, публікує дані опитування видання The Wall Street Journal.

Згідно з даними опитування, 56 % американських респондентів вважають, що, швидше за все, Сирія буде представляти загрозу для США "скоро". Ще 23% сказали, що Сирія не несе безпосередньо ніякої загрози. Тільки 16% ствредно сказали, що ця країна нічим не загрожує.

Що стосується Росії, то 60% опитаних зазначили, що вона несе "довгострокову військову загрозу" і 14% сказали, що це "безпосередня військова загроза". Тільки 23% респондентів відповіли, що Росія не є військовою загрозою.

"Результати опитування пояснюють те, чому претенденти на посаду президента США займають таку "войовничу" позицію, коли справа стосується питань зовнішньої політики. Республіканці, за винятком сенатора Ренда Пола (штат Кентуккі.), обіцяють посилити позицію щодо Росії і "Ісламської держави" в Сирії та Іраку", - йдеться в статті.

До прикладу, кандидат від демократів Хілларі Клінтон вже заявила, що американська програма з навчання сирійських опозиціонерів, запущена президентом Бараком Обамою, виявилася невдалою.

Опитування виявило, що більшість американців згодні з Клінтон про позицію американського президента по відношенню до Сирії. Тільки 34% сказали, що вони схвалюють дії Обами щодо вирішення сирійського конфлікту, водночас 54% - з цими рішеннями не згодні. Серед демократів 59% позитивно оцінюють дії свого президента щодо Сирії, а 28 % їх не схвалюють. Серед республіканців 81% опитаних не задоволені політикою Обами, і тільки 10 % схвалюють.

Як підкреслює видання, демократи частіше говорять, що Росія не несе загрози, а республіканці – навпаки, що РФ несе безпосередню загрозу.

В опитуванні, яке проводили WSJ і NBC з 15 по 18 жовтня, взяли участь 1000 осіб. Похибка становить +/- 3,1 в. п.

Читайте також: Податківці виявили тільки 5% фальсифікату бензину

Видання The Times писало, що США змінюють свою військову стратегію проти ІД через втручання РФ у Сирію. План Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІД відразу на декількох фронтах.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.

Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати". Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.