UA / RU
Підтримати ZN.ua

Америка розгорнула в Німеччині прискорену перепідготовку українських військових на нові артилерійські системи, ударні дрони і радари — The Hill

З 2015 року захисники з України взяли участь у більш ніж десяти великих військових навчань разом зі США у Німеччині. 

Військові США посилюють підготовку українських колег для користування озброєнням від Заходу, зараз сотні фахівців навчаються працювати з артилерійськими системами, безпілотниками і радарами. Про це пише видання The hill, посилаючись на свої джерела. 

Зусилля, які передбачають вивезення наших військових з України для навчання в кількох місцях у Європі значно активізувалися після того, як на початку квітня Пентагон повідомив, що він навчив близько десяти таких військових, як використовувати безпілотники Switchblade

Зараз понад 220 українців пройшли навчання з використанням американської артилерії, зокрема гаубиці M777, 10 000-фунтової системи, яку можна буксирувати транспортними засобами та вражати цілі на відстані до 18 миль за допомогою 155-мм снарядів. Вашингтон пообіцяв Києву 90 таких систем.

Ще 20 українських військовослужбовців у неділю завершили тижневий курс навчання з нещодавно розробленої безпілотної авіаційної системи Phoenix Ghost.

"Ми проводимо для них упорядкований курс щодо нового обладнання, яке вони отримають. Мета всього цього — якнайшвидше повернути їх, щоб потім вони могли навчати інших у своїй армії працювати зі спорядженням", — сказав журналістам генерал Джозеф Гільберт, керівник навчального командування 7-ї армії в Європі.

За його словами, українські війська з 2015 року взяли участь у понад десяти великих військових навчань разом зі США у Німеччині. 

Читайте також: Білорусь розпочала підготовку до нових військових навчань — британська розвідка

Нагадаємо, спікерка Палати представників Ненсі Пелосі зазначила, що Конгрес США налаштований затвердити запит президента Джо Байдена щодо надання фінансової допомоги Україні у розмірі 33 мільярди доларів.

Раніше Конгрес США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України.