Російські військові загрози змусили нейтральні країни, наприклад Швецію та Фінляндію, замислитися над забезпеченням своєї безпеки та членством у НАТО.
В Австрії вирішили не залишатися осторонь, а приєднатися до альянсу, пише австрійський політолог та економіст Гюнтер Феллінгер у газеті Die Presse.
"Себастіан Курц оголосив США стратегічним партнером, дозволив створити офіс зв'язку НАТО у Відні і приєднався до програми ЄС PESCO, а австрійський генерал зараз очолює оборонний комітет ЄС, але цього було недостатньо, щоб розпочати дискусію щодо НАТО. Зараз настав час завершити західну інтеграцію Австрії та вступити до НАТО", - йдеться у матеріалі.
Феллінгер зазначає, що "ескалація Росії проти України хвилює всю Європу".
"У ЄС не можна бути нейтральним у разі нападу. Хоча Україна тільки асоційована з ЄС, але напад і вимоги Росії спрямовані безпосередньо проти нас усіх - проти ЄС, НАТО, вільної Європи. Австрія може ховатися від цього, продовжуючи боротися за доброзичливість і газ Путіна і роблячи вигляд, що Європа стосується лише інших", - йдеться у статті.
Попри російську агресію проти України, перед Путіним у Відні "розстеляють червону доріжку" в очікуванні вигідної співпраці у газовій сфері. За його словами, Австрія та Угорщина є "останніми бастіонами Путіна в ЄС".
"Сталінський план створення нейтрального поясу в Центральній Європі все ще приносить свої плоди. А російський газ робить деяких у Відні багатим... Путін точно не буде задоволений, якщо навіть лояльна Австрія погрожує вступом до НАТО. Але дивно, що ми навіть не наважуємося обговорювати цей вступ в НАТО", - йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Росія може розпочати вторгнення в Україну з наступу на Київ. За його словами, Кремль підготував план блискавичної війни.
За його словами, у разі вторгнення РФ до України європейські лідери домовилися про безпрецедентний пакет санкцій проти Кремля.
Кремль лякає не тільки можливе членство в НАТО України і Грузії. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції до Альянсу матиме серйозні військові й політичні наслідки, які зажадають адекватної відповіді російської сторони. Детальніше про настрої, що витають у Фінляндії та Швеції, читайте в статті Олексія Коваля "Чи ввійдуть фіни і шведи у двері НАТО?".