Афганські жінки в Кабулі напередодні саміту ООН, який відбудеться наступного тижня вийшли на протести, щоб закликати іноземні країни офіційно не визнавати уряд Талібану, повідомляє Аlarabiya News.
Відтоді, як Талібан повернувся до влади у 2021 році, протестувальників, які виступали проти повзучого обмеження прав жінок, били або затримували, а при розгоні деяких зібрань сили безпеки стріляли в повітря.
Однак невеликі групи жінок продовжували час від часу влаштовувати мітинги.
У суботу близько 25 осіб пройшли маршем житловим районом столиці Афганістану напередодні саміту в Досі, на якому, за словами ООН, буде обговорюватися «тривалий шлях вперед» для країни.
«Визнання Талібану — порушення прав жінок», — скандували жінки під час маршу, який тривав не більше 10 хвилин і пройшов без зіткнень із силами безпеки.
Учасниці також скандували гасла «Афганці, заручники Талібану» та «Ми будемо боротися, ми помремо, ми повернемо свої права».
Жодна нація досі не визнала уряд легітимним відтоді, як Талібан повернувся до влади після виведення військ США з Афганістану в 2021 році.
Дипломати, неурядові організації та агенції з надання допомоги наразі глибоко розділені щодо цього питання.
Дехто вважає, що міжнародне співтовариство може переконати талібів скасувати обмеження прав жінок, відмовившись від перспективи визнання.
Інші стверджують, що навіть обговорення цього питання надає Талібану певну легітимність у той час, як вони витісняють жінок із суспільного життя.
Минулого тижня заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед заявила, що на зустрічі в Досі, яка розпочнеться в понеділок, посланці можуть обговорити «початкові кроки» на шляху до визнання, хоча й із застереженнями.
«Талібан явно хоче визнання... і це важіль впливу, який ми маємо», — наголосила Мохаммед.
ООН оголосила, що «де-факто владу» Афганістану не запросили на конференцію в Досі.
На початку квітня ООН попросила близько 3300 своїх співробітників з Афганістану не виходити на роботу протягом наступних двох днів після того, як у влада Талібану повідомила про заборону на роботу афганських жінок у всесвітній організації.
Після повалення підтримуваного Заходом уряду в Кабулі таліби посилили контроль над доступом жінок до суспільного життя, в тому числі заборонили жінкам вступати до університетів і закрили більшість середніх шкіл для дівчат. У грудні влада талібів заборонила працювати більшості співробітниць гуманітарних організацій, що, за словами гуманітарних працівників, ускладнило доступ до жінок, які цього потребують, і може призвести до того, що донори призупинять фінансування.