UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адміністрація Байдена оголосить про нові санкції щодо Білорусі

У ймовірному списку: «Білоруськалій», нафтові, лісові та сталеливарні підприємства

Очікується, що адміністрація Байдена представить нові санкції щодо Білорусі і нове розпорядження на тлі триваючих репресій з боку режиму невизнаного президента Олександра Лукашенка. Про це повідомляє CNN.

Джерело в Конгресі повідомило CNN, що про ці дії повинні оголосити в понеділок, 9 серпня, в річницю виборів в Білорусі, які міжнародне співтовариство засудило як сфальсифіковані.

Поки не ясно, на що будуть спрямовані нові санкції, але лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановском заявила на брифінгу з журналістами, що під час свого візиту і зустрічей у Вашингтоні минулого місяця, вона повідомила адміністрації Байдена конкретний список цілей, які вона хотіла б бачити під санкціями.

Тіхановська повідомила журналістам, що передала список компаній, які монополізовані режимом Лукашенка «і його соратниками», включаючи «Білоруськалій», а також нафтові, лісові та сталеливарні підприємства.

Білоруська опозиціонерка закликала адміністрацію ввести більш суворі санкції, заявивши, що, на її думку, початкові санкції були більш символічними і «психологічними».

«Вони не вдарили по режиму, і я думаю, що ми дійсно втратили час», — сказала вона. Тіхановська заявила, що секторальні санкції, введені Європейським союзом після насильницької посадки Лукашенком рейсу Ryanair і арешту білоруського журналіста-дисидента, який знаходився на борту, були жорсткими. За її словами, США можуть слідувати цій політиці, «а також розглянути можливість введення секторальних санкцій проти Росії».

Читайте також: Автократи не бояться санкцій Заходу, бо прораховують усі втрати наперед — The Washington Post

Раніше повідомлялося, що білоруська спортсменка Христина Тімановскій — нетиповий дисидент. Вона представляла Білорусь в Токіо на Олімпіаді, ніколи публічно не критикувала ні уряд, ні диктатора Олександра Лукашенка. Її злочином стала скарга в соцмережах на те, що тренери зареєстрували її на естафету 4х400 метрів, не попередивши про це. Пізніше спортсменку хотіли відправити додому проти її волі. Тімановська шукала захисту у японській поліції, потім Польща надала їй гуманітарну візу. Спортсменка стверджує, що заклик відправити її додому йшов не від Міністерства спорту, а від «вищого рівня».